Pārlekt uz galveno saturu

Noslēgusies pieteikumu pieņemšana studijām LLU

Attēla autors: No LLU arhīva

12. jūlijā noslēdzās reflektantu pieteikumu pieņemšana Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) pamatstudiju un augstākā līmeņa studiju vietām. Studētgribētāju interese par Jelgavā piedāvāto augstāko izglītību ir pieaugusi, un kopumā lielākais pieteikumu skaits iesniegts tādās pamatstudiju programmās kā "Veterinārmedicīna", "Mežinženieris", "Datorvadība un datorzinātne", "Ekonomika" un "Mežzinātne".

Šajā gadā vienotajā elektroniskās uzņemšanas sistēmā portālā www.latvija.lv reģistrējušies 9376 reflektanti, kas iesniedza pieteikumus pamatstudijām 12 Latvijas augstskolās. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, studiju pieteikumu skaits kopumā ir nedaudz mazāks, taču apstiprināto pieteikumu skaits ir palielinājies. Savukārt LLU piedāvātajās pamatstudiju programmās vērojama tendence, ka ir pieaugusi interese par LLU studiju programmām.

Noslēdzoties vienotajai uzņemšanai, LLU pamatstudijās saņemti 845 pirmās prioritātes pieteikumi, un kopumā LLU studiju programmas pieteikumos minētas 3062 reizes, kas ir būtiski vairāk nekā pērn. Populārākā pilna laika pamatstudiju programma ir "Veterinārmedicīna", kas saņēmusi 125 pirmās prioritātes pieteikumus. Tai seko "Mežinženieris" (60), "Lauksaimniecība" (54), "Mežzinātne" (50), "Ekonomika" (48), "Datorvadība un datorzinātne" (42), "Informācijas tehnoloģijas ilgtspējīgai attīstībai" (38), "Būvniecība" (37), "Komercdarbība un uzņēmuma vadība" (34) un "Ēdināšanas un viesnīcu uzņēmējdarbība" (34).

Savukārt augstākā līmeņa studijās saņemti 346 pieteikumi pilna laika un 20 pieteikumi nepilna laika studiju vietās. Lielākais pieteikumu skaits iesniegts programmās "Projektu vadība" – 60, "Uzņēmējdarbības vadība" – 50, "Mežzinātne" – 46, "Lauksaimniecības inženierzinātne" – 30, "Ekonomika" – 30. Vairākās maģistra studiju programmās izveidojies konkurss uz valsts finansētajām studiju vietām, un tajās uz vienu vietu pretendē vairāki cilvēki. Tās ir programmas "Projektu vadība", "Uzņēmējdarbības vadība", "Karjeras konsultants", "Organizāciju un sabiedrības pārvaldes socioloģija" un "Mežzinātne".

Pamatstudiju konkurss vienotajā uzņemšanā norisināsies divās kārtās. Pirmās kārtas rezultāti tiks paziņoti 16. jūlijā pēc plkst. 18.00, otrās kārtas rezultāti – 20. jūlijā pēc plkst. 17.00. Konkursa rezultāti tiks paziņoti portālā www.latvija.lv, kā arī īsziņu un elektroniskās vēstules veidā. Turpretim rezultāti par konkursu uz augstākā līmeņa studijām būs zināmi no 19. jūlija, zvanot uz attiecīgās fakultātes dekanātu. LLU absolventi tos varēs aplūkot LLU Informatīvajā sistēmā, izmantojot savus pieejas datus. 

Provizoriskie uzņemšanas rezultāti liecina, ka dažās studiju programmās vēl būs pieejamas valsts finansētās studiju vietas un maksas vietas, taču par konkrētu vakanto studiju vietu skaitu LLU ziņos no 26. jūlija, kad tiks apkopoti rezultāti par studiju līgumus noslēgušajiem reflektantiem. Interesenti, kas nepaspēja pieteikties studijām, aicināti izmantot papildus uzņemšanas iespēju.

Detalizēta informācija par LLU studiju programmām atrodama LLU mājaslapā.

 

Pievienots 13/07/2021