Pārlekt uz galveno saturu

Studiju un studējošā kredīts

Studiju un studējošā kredīts

STUDIJU KREDĪTS - studiju maksas segšanai.

STUDĒJOŠĀ KREDĪTS -  līdzekļi studenta ikdienas vajadzībām studiju laikā.

Uz kredītu saņemšanu var pretendēt studējošie - Latvijas Republikas pilsoņi un personas, kurām ir Latvijas Republikas nepilsoņa pase, kā arī citu Eiropas Savienības valstu pilsoņi, kuriem izsniegta reģistrācijas apliecība vai patstāvīgās uzturēšanās apliecība -, kuri ir imatrikulēti Latvijas augstākās izglītības iestādes akreditētā un licencētā studiju programmā studijām grāda vai kvalifikācijas iegūšanai .

INFORMĀCIJA PAR KREDĪTIEM - "Noteikumi par studiju un studējošo kreditēšanu studijām Latvijā no kredītiestāžu līdzekļiem, kas ir garantēti no valsts budžeta līdzekļiem” ( LR MK noteikumi  Nr. 231 ).

Sākot ar 2020./2021. studiju gadu studiju un studējošos kredītus izsniedz Swedbank. Pieteikties kredītam var Swedbankā.

ZINĀŠANAI:

  1. Piesakoties studiju vai studējošajam kredītam, topošajiem studentiem nav nepieciešams otrs galvotājs, kas uzņemtos saistības gadījumā, ja kredītņēmējs nevarētu atmaksāt kredītu, - turpmāk šo garantiju sniedz finanšu institūcija Altum.

  2. Nav noteikti studiju kredīta griesti – maksimālais studiju kredīts ir studiju maksas apmērā. Valsts subsidē studiju kredīta procentu maksājumus studiju laikā un gadu pēc absolvēšanas. Savukārt jaunajiem vecākiem pēc bērna piedzimšanas vai adopcijas tiek dzēsta studējošā kredīta apmaksas summa 30% apmērā. Līdz šim kredīta summa tika dzēsta tikai vienam no vecākiem, taču tagad šāda iespēja ir abiem bērna vecākiem. 

  3. Pieteikties bankā valsts garantētajam studiju vai studējošajam kredītam var pēc līguma noslēgšanas un imatrikulācijas LBTU (2 nedēļu laikā pēc līguma noslēgšanas). Pirms piesakies kredītam pārliecinies vai Tavi studiju dati jau ir Valsts izglītības informācijas sistēmā (VIIS), izmantojot portāla latvija.lv e-pakalpojumu "Mani dati izglītības reģistros".

  4. Pieteikšanās kredītam un līguma noslēgšana ir iespējama arī attālināti Swedbank internetbankā. Došanās uz filiāli nav nepieciešama. Savukārt valsts garantiju banka piemēro pati pēc pieteikuma izvērtēšanas un līguma parakstīšanas – topošajiem studentiem nekas papildus nav jādara.

Jāatzīmē, ka pirms pieteikšanās valsts garantētajam kredītam, studentam jābūt attiecīgās bankas klientam. Tos, kuri interesējās par šiem kredītiem, bet vēl nav Swedbank klienti, aicinām atvērt kontu, ko ir iespējams izdarīt arī attālināti.

INFORMĀCIJU PAR STUDIJU UN STUDĒJOŠĀ KREDĪTU VAR IEGŪT: 

Swedbank mājas lapā

Valsts izglītības attīstības aģentūras mājas lapā

LBTU Studiju centrā, Jelgavas pils 178. telpā, tālr.: 63005681 un e- pasts: dace.gutmane@lbtu.lv.