Pārlekt uz galveno saturu

Aicina piedalīties izzinošā vebinārā "Ūdens kustas, ūdeni kustina"

Attēla autors: No LLU arhīva

22. martā tiek atzīmēta Pasaules ūdens diena, kurā Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte Jelgavā aicina vidusskolēnus, tehnikumu audzēkņus un skolotājus piedalīties izzinošā tiešsaistes vebinārā "Ūdens kustas, ūdeni kustina". Divu stundu garumā būs iespēja būt lieciniekiem dažādiem ar ūdeni saistītiem eksperimentiem, ieklausīties nezināmos faktos par ūdens dabu un noslēgumā pārbaudīt savas zināšanas īpašā viktorīnā. Aktivitāte visiem pieejama bezmaksas.

Lai gan cilvēka eksistence ir atkarīga no ūdens un apzināmies, ka mūsu ķermeņi lielākoties sastāv no tā, ikdienā reti pievēršam uzmanību šim dzīvību uzturošajam resursam. Pateicoties zinātniekiem, kuri izpētījuši ūdens dabu, spējam uzturēt apsaimniekojamas zemes teritorijas, iegūt enerģiju, audzēt augus.

Vebinārā “Ūdens kustas, ūdeni kustina” kopīgi ar universitātes vides inženieriem no Vides un ūdenssaimniecības katedras meklēsim atbildes uz jautājumiem "Kur plūst ūdens?", "Vai ūdens var plūst uz augšu?", "Kas liek ūdenim kustēties?", "Kur turēt, lai noturētu?", "Kā palielināt ūdens caurplūdi?", "Kas ietekmē ūdens plūsmu?" un citiem.

Šī aktivitāte būs lielisks papildinājums dabaszinātņu stundām, lai iepazītu ūdens dabu, tā dzinējspēku un cilvēku darbības ūdens apsaimniekošanā un izmantošanā savā labā.

12. klašu skolēni un pēdējā kursa tehnikumu audzēkņi, kuri piedalīsies Ūdens dienas viktorīnā un uzrādīs vislabākos rezultātus, iegūs tiesības studēt valsts finansētās studiju vietās profesionālā bakalaura studiju programmā "Vide un ūdenssaimniecība".

Pieteikšanās tiešsaistes vebināram līdz 20. martam e-pastā: linda.grinberga@lbtu.lv. Jautājumu gadījumā lūgums zvanīt pa tālr. 29677858.

Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (iepriekš LLU) Vides un ūdenssaimniecības katedra piedāvā iegūt augstāko izglītību vides saimniecībā un vides inženiera kvalifikāciju. Studējošie apgūst zināšanas, kas ļauj labi orientēties vides, ūdenssaimniecības, meliorācijas, notekūdeņu attīrīšanas problēmās, kā arī atkritumu saimniecībā, vides aizsardzībā un dabas resursu ilgtspējīgā izmantošanā.

Pievienots 16/03/2023