Pārlekt uz galveno saturu

Sākusies jauno studentu uzņemšana visās studiju programmās

Attēla autors: No LLU arhīva

Lai iegūtu augstāko izglītību Jelgavā un kļūtu par universitātes studentu jau 2022. gada rudenī, LLU vasarā - jūlijā un augustā - organizē jauno studentu uzņemšanu. No 12. līdz 18. jūlijam ikvienam ir iespēja klātienē pretendēt uz kādu no studiju vietām visās pamatstudiju un maģistra studiju programmās, savukārt doktora studiju programmās uzņemšana notiks no 15. līdz 30. augustam. Aicinām studētgribētājus iepazīties ar aktuālo informāciju par uzņemšanas nosacījumiem! Jautājumu gadījumā iespējams sazināties ar universitātes uzņemšanas speciālistu pa tālruni 20227755 vai rakstot e-pastā ukom@llu.lv.

Uzņemšanas norise pamatstudiju programmās (vidējo izglītību ieguvušajiem)

LLU piedāvā iegūt augstāko izglītību 24 pamatstudiju programmās un elektroniskā pieteikšanās tām sākās jau 5. jūlijā, izmantojot e-pakalpojumu portālā www.latvija.lv/studijas. Tajā vienoto uzņemšanu pamatstudiju programmās kopā ar LLU īsteno vēl 11 augstskolas.

  • elektroniski, pašam apstiprinot pieteikumu – no 5. jūlija līdz 18. jūlijam plkst. 16.00, izmantojot e-pakalpojumu portālā www.latvija.lv/studijas;
  • elektroniski, pašam neapstiprinot pieteikumu no 5. jūlija līdz 18. jūlijam plkst. 16.00, izmantojot e-pakalpojumu portālā www.latvija.lv/studijas. Izveidotais pieteikums jāapstiprina klātienē vienā no vienotajā sistēmā iesaistīto augstskolu uzņemšanas kontaktpunktiem.

Pamatstudiju reflektantiem klātienes pieteikšanās / pieteikumu apstiprināšana un dokumentu uzrādīšana iespējama no 12. līdz 18. jūlijam, ierodoties vienā no vienotajā sistēmā iesaistīto augstskolu uzņemšanas kontaktpunktiem, tostarp arī LLU Jelgavas pilī (Lielā iela 2, Jelgava). LLU uzņemšanas kontaktpunkts būs atvērts katru darbadienu no plkst. 9.00 līdz plkst. 18.00, bet sestdienā no plkst. 10.00 līdz 13.00 (svētdien uzņemšanas kontaktpunkts būs slēgts). Universitāte iesaka izvēlēties savai dzīvesvietai tuvāko kontaktpunktu.

Svarīgi zināt! Ja studētgribētājs vidējo izglītību ir ieguvis ar 2019. gadu un izpilda visas uzņemšanas prasības, tad dokumentu uzrādīšana / pieteikuma apstiprināšana klātienē nebūs nepieciešama. Savu elektroniski izveidoto pieteikumu viņš varēs apstiprināt pats.

Pamatstudiju līmenī LLU atklāj uzņemšanu 24 pamatstudiju programmās:

Uzņemšanas konkursā par studiju vietām var piedalīties gan tie vidējās izglītības iestāžu absolventi, kuri ir kārtojuši centralizētos eksāmenus, gan tie, kuri vidusskolas gaitas beiguši līdz 2004. gadam un centralizētos eksāmenus nav kārtojuši. Savukārt, ja jau esat ieguvuši augstāko izglītību kādā nozarē, ir iespējams piedalīties pamatstudiju konkursā atkārtoti un sekmīga rezultāta gadījumā iegūt izglītību arī citās nozarēs.


Uzņemšanas norise augstākā līmeņa (maģistra) studijās (augstāko izglītību ieguvušajiem)

Reflektantu pieteikšanās 2022./2023. studiju gadam:

  • elektroniski - tikai LLU absolventi no 12. līdz 18. jūlijam, izmantojot LLU Informācijas sistēmu (LLU IS), aizpildot attiecīgo anketu;
  • klātienē - no 12. līdz 18. jūlijam, ierodoties augstskolas uzņemšanas kontaktpunktā (Jelgavas pils, Lielā iela 2, Jelgava).

Maģistrantu uzņemšana vasarā ir atvērta 17 LLU piedāvātajās augstākā līmeņa studiju programmās:

Informācija par iestājpārbaudījumiem, konsultācijām un rezultātu paziņošanas norises laikiem


Uzņemšanas norise doktora līmeņa studiju programmās (maģistra grādu ieguvušajiem)

LLU īsteno 11 akreditētas doktora studiju programmas dažādās zinātņu nozarēs: Agrārā un reģionālā ekonomikaAinavu arhitektūraBūvzinātneInformācijas tehnoloģijasKoksnes materiāli un tehnoloģijasLauksaimniecībaLauksaimniecības inženierzinātneMežzinātnePārtikas zinātneVeterinārmedicīna un Vides inženierija.

2022./2023. studiju gada pretendentu dokumentu pieņemšana valsts budžeta finansētās doktora studiju vietās paredzēta no 15. līdz 30. augustam. Uz fizisko vai juridisko personu finansētajām studiju vietām uzņemšana notiek visu studiju gadu.

Pretendentu dokumentu pieņemšana uz valsts finansētajām studiju vietām minētajās programmās notiks Jelgavas pilī, LLU Studiju centrā, 180. telpā, darba dienās no plkst. 9.00 līdz plkst. 16.00.

Plašāka informācija par uzņemšanu atrodama LLU mājaslapas sadaļā "Nāc studēt".

Tiekamies Jelgavā – vietā, kur top veiksmīgas karjeras!

    Pievienots 05/07/2022