Pārlekt uz galveno saturu

Kā apvienot mīlestību pret dzīvniekiem un profesionālo karjeru?

Uz šo jautājumu atbildes ir vairākas, un biežāk prātā nāk veterinārārsta profesija. Taču tā nav vienīgā iespēja, kā mīlestību pret dzīvniekiem pārvērst darbā un ar to nopelnīt. Mazāk dzirdēta, bet ne mazāk svarīga ir kāda cita profesija – ciltslietu zootehniķis. To Latvijā var apgūt tikai vienā augstskolā kā specializācijas virzienu lauksaimniecības studijās.

Ciltslietu zootehniķa misija ir dzīvnieku labsajūtas nodrošināšana, kas balstīta uz trīs "vaļiem" - audzēšanu, ēdināšanu un turēšanu. Šīs profesijas pārstāvjiem ir zināšanas par dzīvniekiem un viņi ir īstie speciālisti, kuri var sniegt konsultācijas par četrkājainajiem draugiem Dollijai un Gaujai piemērotāko  ēdienkarti vai dzīvesvietas interjeru.

Zootehniķis ir dietologs, sociālais darbinieks, SPA procedūru meistars, selekcionārs, gēnu pētnieks un uzņēmējs vienā personā. Reklāmas saukļos minētās “laimīgās vistas” par tādām varam saukt, pateicoties izcilam zootehniķa darbam. Turklāt viņš rūpējas, lai dzīvnieki būtu veselīgi un nenonāktu pie veterinārārstiem un katra nākamā dzīvnieku paaudze būtu labāka par iepriekšējo.

Kā stāsta LLU profesori, ciltslietu zootehnikas saknes ir dzīvnieku zinātnē, kuras mērķis ir nodrošināt lopkopības produkcijas kvalitāti un uzņēmuma rentabilitāti. Tai vienmēr būs nākotne lopkopības nozarē, kamēr vien cilvēce savā uzturā lietos dzīvnieku izcelsmes produktus.

Pievienots 07/05/2020