Pārlekt uz galveno saturu

Norisināsies Jauno zemes ierīkotāju un mērnieku skola vidusskolēniem

Attēla autors: No LBTU arhīva

23. martā durvis vērs Jauno zemes ierīkotāju un mērnieku skola, kas ir izzinošs, izglītojoši izklaidējošs pasākums 10. – 12. klašu vidusskolēniem. Piedalīties ir aicināts katrs skolēns, kurš jūt interesi par zemes izmantošanu, teritorijas projektēšanu un plānošanu, nekustamo īpašumu un tā vērtēšanu, mērniecības pamatiem, mērniecības instrumentiem, kartēm un to izgatavošanu. 

Jauno zemes ierīkotāju un mērnieku skola tiek organizēta sadarbībā ar Zemes pārvaldības un ģeodēzijas katedras mācībspēkiem un studentiem. Pasākuma mērķis ir paplašināt skolēnu zināšanas un sniegt iespēju iepazīties ar līdzīgi domājošajiem, kuri studē zemes ierīcību un mērniecību, un iegūt informāciju par studijām Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU, iepriekš LLU) profesionālā bakalaura studiju programmā "Zemes ierīcība un mērniecība" un pētniecību.

Turklāt Jauno zemes ierīkotāju un mērnieku skola ir laba iespēja iepazīties ar līdzīgi domājošajiem, kuri studē zemes ierīcību un mērniecību, un iegūt informāciju par studijām un pētniecību.

Katra nodarbība (nodarbības ir bezmaksas) būs veltīta kādai no zemes ierīcības un mērniecības tēmām un tās plānotas 23. martā, 6. aprīlī un 20. aprīlī (sestdienās) no plkst. 10.00 līdz plkst. 14.00 Meža un vides zinātņu fakultātē (MVZF, Akadēmijas ielā 19, Jelgava). 

Pirmajā nodarbībā, 23. martā, vidusskolēni iepazīsies ar studiju programmas iespējām, studiju vidi un Jelgavu.

Otrajā nodarbībā, 6. aprīlī, būs iespēja uzzināt par mērniecību, mērniecības instrumentiem un to pielietošanu, bezpilota gaisa kuģiem, kā arī piedalīties 3D modelēšanā.

Savukārt trešajā nodarbībā, kas paredzēta 20. aprīlī, jaunieši iegūs priekšstatu par nekustamajiem īpašumiem un to vērtēšanu, teritorijas plānošanu un darbosies ar 3D printēšanu.

Detalizēts nodarbību plāns pieejams, izmantojot šo saiti.

Nodarbībās dalībnieki iegūs punktus un labākie jaunieši pēc sekmīgas vidusskolas, ģimnāzijas vai tehnikuma absolvēšanas, iegūs tiesības studēt valsts budžeta finansētās vietās profesionālā bakalaura studiju programmā "Zemes ierīcība un mērniecība", izpildot LBTU uzņemšanas noteikumu nosacījumus pamatstudijās.

Pieteikšanās Jauno zemes ierīkotāju un mērnieku skolas nodarbībām, sazinoties ar tās vadītāju Jolantu Luksu e-pastā: jolanta.luksa@lbtu.lv.

Raksta fotogrāfijai ilustratīva nozīme (www.pexels.com). 

Pievienots 22/02/2024