Pārlekt uz galveno saturu

LLU absolvente Alīna Beluško: “Jelgava katru studentu sagaidīs ar iespējām, ir tikai jāmāk tās izmantot”

Attēla autors: No LLU arhīva

Studijas Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Pārtikas tehnoloģijas fakultātē (PTF) Alīna Beluško ir absolvējusi vairākkārt. Pirmo reizi, 2018. gadā, viņa ieguva inženierzinātņu grādu pārtikas un dzērienu tehnoloģijā, un šogad, 2021. gadā, Alīna, sekojot savas sapnim, ir absolvējusi starpaugstskolu maģistra studiju programmu “Uzturzinātne”, iegūstot veselības zinātņu maģistra grādu uzturzinātnē.

Alīna Beluško ir svara korekcijas “BE fit” programmas dibinātāja, kura palīdz sievietēm piekopt veselīgu dzīvesveidu, būt aktīvām, dzīvespriecīgām un pašpārliecinātām. Alīnas interese par uztura un fitnesa jomu sākās jau pamatskolas laikā, kad viņa aktīvi sportoja un saprata, ka sports iet roku rokā ar uzturu. Par to, kā nonāca līdz studijām uztura jomā Alīna stāsta: ”Pamatstudiju laikā sapratu, ka vēlos ne tikai attīstīt zināšanas par pārtikas ražošanu, bet arī vairāk pievērsties  savam hobijam, tāpēc nolēmu, ka vēlos iedziļināties fitnesa jomā. Jau tad tapa ideja par programmu, kas var attīstīt ne tikai fiziskās spējas, bet arī uzlabot dalībnieču uztura paradumus, līdz ar to, mainot sieviešu dzīvesveidu. Pēc sava sapņa realizācijas sapratu, ka ar zināšanām par uzturu, ko esmu apguvusi pašmācības ceļā nepietiek, tādēļ izvēlējos LLU maģistra studiju programmu „Uzturzinātne”, kas sniedza padziļinātu informāciju par uzturu. Pateicoties iegūtajai izglītībai un zināšanām, tas man ļāva justies brīvākai un zinošākai ar klientiem, kā arī pamainīja manu personīgo attieksmi pret ēšanas paradumiem!”

Par studiju iespējām LLU Alīna uzzināja vidusskolā, apmeklējot izstādi “Skola”, pēc kuras, izpētot studiju piedāvājumu universitātes mājaslapā, jauniete saprata, ka vēlas būt daļa no Pārtikas tehnoloģijas fakultātes. Šo soli A. Beluško nav nožēlojusi ne mirkli, jo studiju laiku sauc par īpašu un ikvienam novēl izbaudīt studentu dzīvi Jelgavā. Alīna studiju laikā bija ļoti aktīva, viņa ne tikai pārstāvēja universitāti dažādās sporta sacensībās, bet izmantoja arī ERASMUS+ sniegtās iespējas. Turklāt tieši studiju laikā Jelgavā, Alīna satika arī savu dzīvesbiedru.

“Maģistra studiju laikā es mainīju savus uzskatus uztura jomā, iemācījos domāt plašāk, tagad informāciju iegūstu tikai no pārbaudītiem avotiem. Māku atšķirt mītus no patiesības un vēlreiz pārliecinājos, ka veselīgs dzīvesveids nav trīs dienu diēta, bet gan sistemātisks darbs ar sevi, savu ķermeni un, protams, uztura paradumiem. Maģistra studijas ļoti motivē augt un attīstīties izvēlētajā jomā,” atzīmē Alīna. Viņa atzīst, ka studiju process ir bijis izaicinājumiem pilns, jo maģistra grāda iegūšanu salīdzina ar virsotni, kas jāsasniedz, neskatoties uz to, ka ir darbs, ģimene un dažādi citi pienākumi.

Alīnas darbs ir arī viņas sirdslieta, ko viņa plāno attīstīt arī turpmāk. Ceļš līdz savas svara korekcijas programmas izveidei ir bijis ilgs un LLU absolvente mērķtiecīgi, lēniem soļiem darījusi visu, lai nokļūtu tur, kur ir tagad. Viņa nemitīgi papildina savas zināšanas uztura jomā un smej, ka, iespējams, nākamais solis būs doktora studijas Pārtikas tehnoloģijas fakultātē.

“Topošajiem studentiem es iesaku ne no kā nebaidīties. Būt aktīviem, izmantot to, ko sniedz universitāte. Ja tev patīk organizēt, iesaisties pašpārvaldēs, tur tu noteikti iegūsi to, ko vēlējies. Ja esi sporta piekritējs, piedalies visos turnīros un sacensībās, attīsti savas spējas. Ja patīk māksla vai dejas, esi laipni gaidīts LLU mākslinieciskajos kolektīvos. Jelgava katru studentu sagaidīs ar iespējām, ir tikai jāmāk tās izmantot,” noslēdz absolvente.

Pievienots 27/07/2021