Pārlekt uz galveno saturu

3. oktobrī Azemitologs sveiks LBTU fakultāšu pirmkursniekus

Attēla autors: No LLU arhīva

Pirmdien, 3. oktobrī, plkst. 14.00 Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes – LBTU (iepriekš Latvijas Lauksaimniecības universitāte – LLU) Jelgavas pils pagalmā jau 55. reizi norisināsies tradicionālie un senākie universitātes svētki – Azemitologs. Jelgavas pils pagalmā pulcēsies visu astoņu fakultāšu pirmkursnieki, lai atrādītu teatralizētu uzdevumu – priekšnesumu, kas studentiskā garā apliecinās piederību LBTU lielajai saimei. 

Azemitologa svētki apliecina piederību, mīlestību un uzticību vietai, cilvēkiem un tradīcijām – kopā radītām, veidotām un koptām. Tālajā 1968. gada rudenī toreizējos pirmkursniekus pirmo reizi uzrunāja viņa ekselence, mūsu augstskolas patrons – Azemitologs. Kopš tā laika ik gadus LBTU visu specialitāšu simbols – zinību vīrs Azemitologs - sveic mūsu universitātes pirmā kursa studentus, ieskaitot tos lielajā studentu saimē. Tie ir svētki studentijai, vienotībai, gudrībai, asprātībai un jautrībai. Azemitologa svētki ir mūsu Alma Mater piederības, patriotisma, draudzības, lepnuma un prieka svētki.

Aizvadītajā gadā Azemitologa Lielā balva nonāca pie Pārtikas tehnoloģijas fakultātes (PTF) pirmā kursa studentiem, kuri savā priekšnesumā risināja pārtikas trūkumu pasaulē, aicinot visu fakultāšu studējošos dalīties ar savu pieredzi un zināšanām, lai palīdzētu sabiedrībai. Par priekšnesuma tapšanu un izjūtām stāsta studiju programmas "Pārtikas produktu tehnoloģija" 2. kursa students Jānis Matīss Liepiņš: "2021. gada Azemitologa svētki man ir īpaši tuvi, kas raisīja nebijušas emocijas un prieku. Jau priekšnesuma organizēšanas laikā radās svētku, pacilātības un piederības sajūta. Turklāt, kad tika paziņots par balvas laureātiem, tad pirmajā mirklī tas šķita pat neticami."

Pasākums sāksies ar pirmkursnieku un fakultāšu dekānu ienākšanu Jelgavas pils pagalmā, bet pēc tam sekos Azemitologa ierašanās, pirmkursnieku uzrunāšana un sāksies svētki – pirmkursnieku sagatavotie priekšnesumi ar moto "Viss mainās, un mēs maināmies tam līdzi" (romiešu dzejnieks Ovidijs). Fakultāšu uzstāšanās secība svētku laikā – Tehniskā fakultāte, Meža fakultāte, Informācijas tehnoloģiju fakultāte, Pārtikas tehnoloģijas fakultāte, Lauksaimniecības fakultāte, Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte, Vides un būvzinātņu fakultāte un Veterinārmedicīnas fakultāte. 

Visus priekšnesumus vērtēs žūrija, kura noteiks Azemitologa Lielās balvas un Mazās balvas ieguvējus, tāpat savai izvēlētajai fakultātei balvas pasniegs arī Studentu korporācijas un LBTU Studējošo pašpārvalde, kā arī citi viesi. 

Pasākuma nolikums pieejamas Mans LLU.

Afiša, Azemitologs

Pievienots 24/09/2022