Pārlekt uz galveno saturu

Aicina uz gadskārtējo Ziemassvētku balli Jelgavas pilī

Attēla autors: No LLU arhīva

Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte – LBTU (iepriekš Latvijas Lauksaimniecības universitāte – LLU) ielūdz izbaudīt neizmirstamu svētku gaisotni Ziemassvētku ballē, kas ar plašu programmu dažādām gaumēm norisināsies sestdien, 17. decembrī, plkst. 20.00 lielākajā baroka pilī Baltijā - atjaunotajā Jelgavas pilī. Biļešu iepriekšpārdošana no 17. novembra "Biļešu Paradīze" kasēs un Jelgavas pils muzejā.

Jelgavas pils Ziemassvētku balle viesu sirdis priecēs jau 33. reizi, ļaujot uzburt īstu svētu sajūtu izrotātajā Jelgavas pilī trīs stāvos un vairākās deju zālēs, kur muzicēs bijušie un esošie jelgavnieki, tie, kuri ar sirds piederību bijuši un ir neatņemama balles sastāvdaļa.  Ziemassvētku balle, kā ierasts, būs ieturēta senatnīgā gaisotnē, vienlaikus ļaujot baudīt dažādām gaumēm atbilstošu mūziku un svētku izklaides visas nakts garumā.

Balle tiks atklāta LBTU Aulā ar polonēzi, kam sekos universitātes rektores Irinas Pilveres uzruna un lielās egles iedegšana. Taču turpinājumā sagaidāms Latvijas Nacionālās operas (LNO) solistes, soprāna Ingas Šļubovskas priekšnesums un pēc tam skanēs Jelgavas bigbenda elegantā balles mūzika Raita Ašmaņa vadībā ar solistiem Aiju Vītoliņu un Mārtiņu Kanteru. Tāpat Aulā dejotgribētājus priecēs jelgavnieki "Tirkizbend" ar lielisku deju mūziku visas nakts garumā.

Ar kamerkoncertiem Koncertzālē uzstāsies LNO solisti – soprāns Inga Šļubovska un tenors Raimonds Bramanis, kā arī operas trio – Svetlana Okuņa (vijole), Inga Ozola (čells) un Ilze Ozoliņa (klavieres). Mākslinieki izdziedās ārijas no pasaulslavenām operām, bet instrumentālais trio aicinās klausītājus baudīt latviešu un pasaules kino mūzikas pērles.

Dejot būs iespējams ne tikai Aulā, bet arī Vītņu kāpņu vestibilā, kur uz tikšanos aizrautīgus balles dejotājus aicinās grupas "Pētersons Bend" un Los Pulidos, bet Mazajā deju zālē visus iekustinās grupa "Tandēms trijatā". Neiztrūkstoši dejas notiks arī publikas iemīļotajā cokolstāva Spoguļzālē, kur spēlēs Ēriks Palkavnieks un muzikālā apvienība "A' pie mums Jelgavā". Bet Sudraba zālē baudīt relaksētu noskaņu pie galdiņiem varēs, klausoties klavieru un akordeona improvizācijas.

Balli papildinās dažādas mazās svētku izklaides – viesi varēs rotāt piparkūkas, zīlēt nākotni, liet laimes, fotografēties momentfoto vai uzņemt skaistu salonfoto –, kā arī citas radošas izpausmes. Muzeja zālē priecēs topošo pārtikas tehnologu veidota eglīšu piparkūku izstāde.

Pils gaiteņos darbosies kafejnīcas ar iespēju iegādāties atspirdzinošus dzērienus un uzkodas, bet cokolstāvā varēs baudīt arī silto ēdienu.

Jelgavas pils Ziemassvētku balle ir LBTU gadskārtēja tradīcija, kas pulcina Latvijas akadēmisko eliti, uzņēmējus, universitātes absolventus, jelgavniekus un viesus uz neaizmirstamu nakti krāšņā svētku ballē Zemgales sirdī – Jelgavā!

Jelgavas pils Ziemassvētku balles ieejas kartes cena vienai personai ir 45 eiro. Ieejas kartes iepriekšpārdošanā no 17. novembra Jelgavas pils muzejā (darbdienās no plkst. 9.00 līdz plkst. 16.30), kā arī "Biļešu Paradīze" kasēs (arī Jelgavas kultūras namā). Kolektīvu pieteikumi, kā arī biļešu rezervācija, zvanot pa tālruni: 26498504.

Ballē ieeja tikai vakartērpos – kungiem tumšs uzvalks, dāmām – garā vakarkleita. Vairāk informācija par balles programmu tiks publicēta vēlāk www.lbtu.lv un Jelgavas pils Ziemassvētku balles Facebook lapā.

Kontaktpersona: Jelgavas pils Ziemassvētku balles organizatore, LBTU Studentu kluba vadītāja, Anita Prūse, tālrunis 26498504.

 

Afiša

Jelgavas pils energoefektivitātes pasākumi tika īstenoti projekta "Jelgavas pils energoefektivitātes nodrošināšana" (nr. EKII – 1/1) ietvaros, ko finansēja Emisijas kvotu izsolīšanas instruments. Kopējās projekta izmaksas EUR 6 701 654,49, no kurām Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta līdzfinansējuma apjoms EUR 4 000 000,00.

Foto
Pievienots 21/11/2022