Pārlekt uz galveno saturu

Kopā radīsim Ziemassvētku noskaņu

Attēla autors: No LLU arhīva

Decembris ir Ziemassvētku sajūtu un brīnumu laiks, kurā Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes – LBTU (iepriekš Latvijas Lauksaimniecības universitāte – LLU) gaiteņos jūtama ne tikai svētku noskaņa un smarža, bet arī manāms studējošo satraukums par gaidāmo sesiju. Kamēr viena LBTU saimes daļa naktīs studē un mēģina nepabeigto darbu sarakstu saīsināt, citi cenšas radīt gaišumu un svētku sajūtu, piedāvājot ikvienam izjust svētku noskaņu Jelgavas pilī.

Ik gadu decembrī LBTU saime rada svētku prieku, verot Jelgavas pils durvis ikvienam, lai kopā izsapņotu vispārdrošākos sapņus un ļautos svētku noskaņai. Nāc, piedalies un sapņo kopā ar mums!

Piparkūku mīkla pārtop par Ziemassvētku eglītēm

Jau tradicionāli novembra izskaņā Jelgavas pils gaiteņos jūtama piparkūku smarža, kas tā vien liek domāt par Ziemassvētku tuvošanos. Mūsu universitātes Pārtikas tehnoloģijas fakultātes studējošie un mācībspēki ir parūpējušies pārsteigt ikvienu ar dažādu formu, krāsu un veidolu piparkūku eglēm, kas ir apskatāmas no 9. decembra Jelgavas pils muzejā. 

Piparkūku izstrādājumu izstāde ir Pārtikas tehnoloģijas fakultātes asociētās profesores Daigas Kunkulbergas vadībā veidota tradīcija, kas katru gadu ienes īpašu svētku noskaņu universitātē.

Izstādes atklāšana notika 9. decembrī plkst. 12.00 Jelgavas pils muzejā. Ieeja izstādē bez maksas, un muzejs atvērts apmeklētājiem katru darba dienu no plkst. 9.00 līdz plkst. 17.00.

Iepriecini sevi, kolēģus, radus un draugus ar radošām dāvanām

Līdz ar egļu zaļuma, svecīšu gaišuma un piparkūku smaržas ienākšanu Jelgavas pilī, 14. decembrī no plkst. 13.00 norisināsies LBTU studentu un darbinieku Ziemassvētku tirdziņš.

Vītņu kāpņu foajē savus ražojumus piedāvās aktīvie un radošie rokdarbnieki, amatnieki, saimnieces un saimnieki, kas brīvajā laikā veido mazus brīnumus un ielikuši savu sirds siltumu pašu rokām darinātos rotājumos, adījumos, koka izstrādājumos, saldumos, apsveikuma kartītēs un citos priekšmetos un produktos. Tirgotāju lomā – LBTU čaklie studenti un darbinieki.

Izbaudi svētku gaisotni Ziemassvētku ballē Jelgavas pilī

Ziemassvētku balle 17. decembrī viesu sirdis priecēs jau 33. reizi, ļaujot uzburt īstu svētu sajūtu izrotātajā Jelgavas pilī trīs stāvos un vairākās deju zālēs, kur muzicēs bijušie un esošie jelgavnieki, tie, kuri ar sirds piederību bijuši un ir neatņemama balles sastāvdaļa. Ziemassvētku balle, kā ierasts, būs ieturēta senatnīgā gaisotnē, vienlaikus ļaujot baudīt dažādām gaumēm atbilstošu mūziku un svētku izklaides visas nakts garumā.

Jelgavas pils Ziemassvētku balle ir LBTU gadskārtēja tradīcija, kas pulcina Latvijas akadēmisko eliti, uzņēmējus, universitātes absolventus, jelgavniekus un viesus uz neaizmirstamu nakti krāšņā svētku ballē Zemgales sirdī – Jelgavā!

Kontaktpersona: Jelgavas pils Ziemassvētku balles organizatore, LBTU Studentu kluba vadītāja, Anita Prūse, tālrunis 26498504.

Jelgavas pils – svētku noskaņas pieturvieta         

Pateicoties Ziemassvētku gaidīšanas laikam, visapkārt kļūst pasakaini skaists – pilsētu ielās iemirdzas svētku lampiņas un eglītes, kas ļauj iegrimt svētku gaisotnē ik uz soļa.

Arī Jelgavas pils un pagalms kļuvis par svētku pieturvietu, kur aicinām LBTU saimi, Jelgavas iedzīvotājus un pilsētas viesus kaut uz mirkli apstāties un radīt svētku noskaņas fotomirkļus pie  Adventes vainaga. 

Adventes vainags tapis ar Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde "Kultūra" atbalstu. 

Kā (ne)gaidīt ziemas sesiju un ar godu pārdzīvot semestra beigas?

Klāt decembris un līdz sesijai atlikušas vien pāris nedēļas. Lai šajā darba, stresa un skriešanas laikā iegūtu pāris sekunžu atelpu no studiju darbiem, esam radījuši kalendāru visiem, kuriem sirdij tuva ir ziemas sesijas (ne)gaidīšana un kurus pārņēmis studiju semestra noslēguma drudzis.

Ja arī tu savu laiku pavadi rindās pie mācībspēku kabinetiem, meklējot labāko uzdevuma risinājumu vai dzenoties pēc augstāka vai vismaz ieskaitīta vērtējuma, tad "Sesijas (ne)gaidīšanas kalendārs" ir domāts tieši tev! Tas katru dienu uzlabos garastāvokli, neuzbāzīsies ar neizpildāmiem lūgumiem un vienkārši būs tepat blakus LBTU mājaslapā līdz pat 23. decembrim.

Patiesā Ziemassvētku burvība slēpjas sirds siltumā un brīnumos! Lai viss satraukums izzūd un tiek aizvietots ar svētku gaidīšanas un radīšanas prieku. Priecīgus svētkus!

Pievienots 07/12/2022