Pārlekt uz galveno saturu

LBTU profesore, akadēmiķe Baiba Rivža saņem Baltijas zinātņu akadēmiju medaļu

Attēla autors: No LLU arhīva

21. aprīlī aizvadīta 18. Baltijas Intelektuālās sadarbības konference "Enerģija nākotne sabiedrībai", kuras laikā tika paziņoti 2023. gada Baltijas zinātņu akadēmiju medaļas laureāti. Laureātu vidū arī Latvijas Biozinātņu un tehnoloģijas universitātes (LBTU, iepriekš LLU) Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes profesore, vadošā pētniece un Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķe Baiba Rivža.

Baltijas zinātņu akadēmiju medaļas šogad saņēma: LBTU profesore, LZA akadēmiķe Baiba Rivža, Dr. Jūras Banys no Lietuvas Zinātņu akadēmijas un Dr. Arvi Hamburg no Igaunijas Zinātņu akadēmijas.

B. Rivžai Baltijas zinātņu akadēmiju medaļu un diplomu piešķīra par sadarbības stiprināšanu starp Baltijas zinātņu akadēmijām, kā arī izciliem pētniecības sasniegumiem ekonomikā. Kopumā Baltijas zinātniekiem ir pasniegtas 32 medaļas, turklāt LBTU profesore, akadēmiķe Baiba Rivža ir pirmā sieviete zinātniece, kam ir piešķirta šī medaļa.

Jāatzīmē, ka 1999. gadā Rīgas konferences gaitā pirmoreiz tika pasniegtas kopīgās Baltijas valstu zinātņu akadēmijas medaļas. Par medaļu piešķiršanu lemj kopīga visu triju akadēmiju žūrijas komisija. Katra laureāta diplomā ierakstītais formulējums gan ir atšķirīgs, taču visus vieno ieguldījums sadarbības veicināšanā starp Baltijas reģiona zinātniekiem un kopīgu zinātnisku pētījumu izstrādē.

Medaļas (64 mm diametrā, sudraba lējums) aversā ir attēloti Latvijas Zinātņu akadēmijas, Igaunijas Zinātņu akadēmijas un Lietuvas Zinātņu akadēmijas ģerboņi, reversā apkārt pa loku teksts latīņu valodā MEDALIUM ACADEMII SCIENTIARIUM BALTICI, vidū ir laukums laureāta vārda, uzvārda un medaļas piešķiršanas gada iegravēšanai. Medaļas autors ir LZA goda loceklis mākslinieks Jānis Strupulis. Ar Baltijas zinātņu akadēmiju medaļu apbalvotajam pasniedz arī diplomu. Medaļu diplomus paraksta visu triju Baltijas valstu zinātņu akadēmiju prezidenti.

Pievienots 24/04/2023