Pārlekt uz galveno saturu

Muzeju naktī aicinām apmeklēt Baltijā lielāko baroka pērli - Jelgavas pili

Attēla autors: No LLU arhīva

Atzīmējot Jelgavas pils 285 gadu jubileju un Eiropas Muzeju nakti, 13. maijā no plkst. 16.00 līdz plkst. 23.00 durvis apmeklētājiem jau tradicionāli vērs atjaunotā Jelgavas pils (Lielā iela 2, Jelgava) un piedāvās vakara noskaņās izbaudīt vēsturisko pils gaisotni, kā arī plašu kultūras un izzinošu aktivitāšu programmu "Jelgavas pils – Jelgavas sirds jau 285 gadus". Sev interesējošas nodarbes šajā laikā varēs atrast ikviens – gan liels, gan mazs Jelgavas pils viesis.

Apmeklētājiem būs iespēja izbaudīt gan vairāku gadu laikā veidojušās un atpazīstamas Jelgavas pils Muzeju nakts tradīcijas, gan jaunas aktivitātes, no kurām daļa ir pils šodienas galveno saimnieku – Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU, iepriekš – LLU) – studentu un mācībspēku veidotas.

No plkst. 16.00 LBTU Aula piederēs dejotājiem. LBTU tautas deju ansamblis "Kalve" ar draugiem no vidējās paaudzes deju kolektīva "Mārupieši" un senioru deju kolektīva "Klasesbiedri" atzīmēs horeogrāfes Guntas Skujas jubileju svētku koncertā "Ej un dedz.." (biļetes iepriekšpārdošanā "Biļešu paradīze" kasē, cena – 7 eiro).

Izbaudīt latviešu dejas no plkst. 20.00 ielūdz arī Jelgavas Valstspilsētas Jaunrades nama "Junda" tautas deju ansambļi - "Jundēni", "Jundari", "Mazie Jundari" (vadītāja: Madlēna Bratkus) koncertā "Danču jandāls pilī".

Mazajiem Jelgavas pils viesiem no plkst. 19.00 līdz plkst. 21.00 piedāvāsim radošajās darbnīcas "Ziedu gleznošana ar baloniem".

Tāpat no plkst. 19.00 kultūras mīļotājiem Jelgavas pils muzejā būs apskatāma izstāde "Arhitektūras un ainavu mākslas vēsturē - renesanses laika dārzu fragmenti", ko veidojuši LBTU studiju programmas "Ainavu arhitektūra un plānošana" 1. kursa studenti. Līdztekus tam arī LBTU Aulas foajē pieejama Vitas Vieses gleznu izstāde "Manas dienu krāsas", kurā eļļas gleznās redzamas gan pilsētas ainavas, gan dabas skati, taču visvairāk dominē ziedi.

Viesi, kuri vēlēsies uzklausīt iedvesmojošus un izglītojošus stāstus, no plkst. 21.00 ielūdzam uz Sudraba zāli. Iedvesmas istabā ar saviem stāstījumiem dalīsies LBTU Pārtikas tehnoloģijas fakultātes profesore un vadošā pētniece Daiga Kunkulberga "Maizes daudzveidība", Lauksaimniecības fakultātes vieslektors un pētnieks Imants Missa "Knifi par ķiplokiem", kā arī LBTU Vides un būvzinātņu fakultātes profesors un vadošais pētnieks Armands Celms "Lielupes un Vecās Jelgavas pils pagraba grīdas līmeņa izmaiņas". 

No plkst. 12.00 līdz plkst. 22.00 arī interesenti aicināti viesoties Vēstures un osteoloģijas muzejā, kas glabā unikālu, Latvijā plašāko dzīvnieku skeletu modeļu kolekciju un atrodas LBTU Veterinārmedicīnas fakultātē (ieeja muzejā pa A korpusa durvīm). Tajā apskatāmi studentu veidotie dzīvnieku modeļi – vairāk kā 100 eksponātu, tostarp gan Latvijā sastopamie zīdītāji, gan eksotiski dzīvnieki. Muzejs atrodas Helmaņa ielā 8.

Turklāt 13. maijā no plkst. 12.00 līdz plkst. 16.00 Jelgavas pilī (Lielā iela 2, Jelgava) norisināsies Atvērto durvju dienas festivāls "Sajūti LaBiTeU", ko organizē Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU, iepriekš – LLU). Tā būs īpaša iespēja visiem topošajiem studentiem iepazīt universitāti, tās piedāvātos studiju virzienus, kā arī piedalīties dažādās izzinošās un izklaidējošās aktivitātēs.

Jāatzīmē, ka 2023. gada 14. jūnijā aprit 285 gadu kopš Jelgavas pils pamatakmeņa ielikšanas. Jelgavas pils ir lielākais arhitektūras piemineklis Baltijas valstīs. Baroka pērle ir kādreizējā Kurzemes un Zemgales hercogu rezidence, vēlāk Kurzemes guberņas administratīvais centrs, bet šodien – Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) mājvieta –, ko projektējis arhitekts Frančesko Bartolomeo Rastrelli.

Muzeju naktī Jelgavas pils ir atvērta katru gadu. Taču interesenti to aicināti apmeklēt arī citās dienās. Vasaras sezonā, kas sāksies 1. jūnijā, pils muzejs pieņems apmeklētājus gan darba dienās, gan brīvdienās. Vairāk informācijas http://jelgavaspils.lv/muzejs.  

Afiša

 

Pievienots 01/05/2023