Pārlekt uz galveno saturu

LBTU Studentu teātrī notiks Balkānu tautasdziesmu koncerts

Attēla autors: No LLU arhīva

Atzīmējot Jelgavas 758. dzimšanas dienu un 450. gadadienu, kopš piešķirtas pilsētas tiesības, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU, iepriekš LLU) Studentu teātris aicina pievienoties sarunai – koncertam ar Aleksandru Tomasu Metjusonu "Balkānu tautasdziesmas", kas norisināsies 27. maijā plkst. 20.00 J. Čakstes bulvārī 5a.

Aleksandrs Tomass Metjusons ir bulgāru / skotu komponists un pianists, kurš dzīvo Latvijā. Viņš savā profesionālajā darbībā raksta mūziku dažādiem sastāviem, sākot no solo instrumentiem līdz orķestrim. 2022. gadā viņa "Simfoniju nr.1" izpildīja Čehijas Nacionālais kamerorķestris, savukārt viņa īsopera "Giant Slugs from Outer Space" 2018. gadā tika atskaņota Minhenes biennālē. Tāpat viņš raksta arī dziesmas popmūzikas kontekstā, piemēram, savai grupai "P. I Meyk The Hevi Metāls". Viņa mūzika iedvesmojas no daudzajām kultūrām, kurās viņš uzaudzis – krāšņas Austrumu melodijas savienojas ar bulgāru ritmiem un harmoniskām inovācijām no klasikas.

Līdztekus tam A. T. Metjunsons veidojis ar muzikālo partitūru LBTU Studentu teātra izrādei "Kjogenstāsti - sešas japāņu viduslaiku farsa epizodes", kas tapuši, sadarbojoties diviem režisoriem.

27. maija koncertā komponists prezentēs Balkānu tradicionālo dziesmu programmu, kā arī stāstīs par dziesmu izcelsmi, mitoloģiju un iedvesmu.

Melpomenes viesistabas durvis veras plkst. 19.30. Ieeja par ziedojumiem.

Savukārt 23. un 26. maijā kultūras mīļotāji plkst. 20.00 varēs piedzīvot pirmizrādi "Vīzijas par Holmsu", kas ir jautra parodija ar absurda elementiem par labi atpazīstamu tēmu - slaveno detektīvu Šerloku Holmsu. Tā veidota pēc H. Paukša darba "Nospertā vijole" motīviem un iedvesmojoties no senās 80. gadu Dailes teātra izrādes. Biļetes iegādāties var "Biļešu paradīze" kasē, izmantojot šo saiti. Jāatzīmē, ka Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Kultūras centrs organizētājās XXIV Latvijas Studentu teātra dienās šī izrāde ieguva īpašo balvu par vizuālo tēlu un formas meklējumiem.

Pievienots 19/05/2023