Pārlekt uz galveno saturu

Ar Imatrikulācijas aktu 4. septembrī tiks atklāts jaunais studiju gads

Attēla autors: No LLU arhīva

Šogad jaunais studiju gads tiks atklāts 4. septembrī plkst. 9.00, kad Jelgavas pils pagalmā pulcēsies pirmā kursa studenti, mācībspēki, darbinieki un viesi, lai kopā atzīmētu studiju sākumu ar svinīgu ceremoniju un universitātei nozīmīgu tradīciju - Imatrikulācijas aktu. Šī tradīcija aizsākta 1971. gadā un tās laikā jaunie studenti tiek uzņemti Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē (LBTU).

Aicinām pirmā kursa studentus pulcēties pie Jelgavas pils plkst. 8.30, lai gatavotos ieiešanai augstskolas pagalmā kolonnā pa astoņi pēc iepriekš noteiktās secības kopā ar savu fakultāti.

Tā kā no 2023. gada 1. septembra ieviestas izmaiņas LBTU, kas paredz pāriešanu no astoņu fakultāšu dalījuma uz piecām, tādējādi arī ieiešana pils pagalmā pirmo reizi notiks pēc jaunā iedalījuma: IITF - Inženierzinātņu un informācijas tehnoloģiju fakultāte (bij. Tehniskā fakultāte un Informācijas tehnoloģiju fakultāte), MVZF - Meža un vides zinātņu fakultāte (bij. Meža fakultāte un Vides un būvzinātņu fakultāte), LPTF - Lauksaimniecības un pārtikas tehnoloģijas fakultāti (bij. Lauksaimniecības fakultāte un Pārtikas tehnoloģijas fakultāte), ESAF - Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte un VMF – Veterinārmedicīnas fakultāte.

Svinīgās ceremonijas laikā pirmkursniekus, mācībspēkus, darbiniekus un viesus uzrunās, un ar jaunā studiju gada sākšanos sveiks LBTU rektore Irina Pilvere, Klimata un enerģētikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks klimata politikas jomā Dagnis Dubrovskis, Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, LBTU Studējošo pašpārvaldes, studentu korporāciju un biedrību, kā arī biedrības "Latvijas Jauno zemnieku kluba" pārstāvji. Līdz ar studentu himnas "Gaudeamus" atskaņošanu, jaunieši tiks oficiāli imatrikulēti, kļūstot par pilntiesīgiem universitātes studentiem.

Turpinot 2012. gadā aizsākto tradīciju - Akadēmiskā ceļa veidošanu, par godu pirmā kursa studentiem gājēju celiņā tiks guldīta 30x30 cm liela bruģakmens plāksne ar gada skaitli. Akadēmiskais ceļš kalpo gan kā simbols izaicinājumiem un šķēršļiem ceļā uz augstāko izglītību, gan kā vieta, kur pēc gadiem satikties un salidojumos gremdēties atmiņu stāstos.

Lai Imatrikulācijas akts norisinātos veiksmīgi, tad katru gadu kāda no fakultātēm ir atbildīga par norises kārtību, šogad šis pasākums tiek uzticēts Inženierzinātņu un informācijas tehnoloģiju fakultātei (Tehniskā fakultāte un Informācijas tehnoloģiju fakultāte).

Raksta fotogrāfija no 2022. gada Imatrikulācijas akta pasākuma.

Pievienots 30/08/2023