Pārlekt uz galveno saturu

Lauksaimniecības augstākā izglītība atzīmē 160 gadu jubileju un aicina atkal satikties Jelgavā absolventu salidojumā

Attēla autors: No LLU arhīva

20. oktobrī no plkst. 15.00 Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU, iepriekš LLU) aicina augstāko izglītību lauksaimniecībā ieguvušos absolventus tikties salidojumā par godu 160 gadu jubilejai augstākajai izglītībai lauksaimniecībā Latvijā. Gadu gaitā fakultāte pieredzējusi dažādas nosaukumu maiņas un apvienošanās, taču ikviens Agronomijas, Zootehnikas / Zooinženieru, Lopkopības un Lauksaimniecības fakultāšu absolvents, kurš ieguvis augstāko izglītību agronomijā, zootehnikā vai uzņēmējdarbībā lauksaimniecībā, vai maģistra grādu lauksaimniecībā būs gaidīts uz satikšanos Jelgavas pilī.

Pasākuma programma

Lauksaimniecības augstākās izglītības attīstības ceļš ir bijis nopietnu pārmaiņu pilns. Fakultātes pirmsākumi meklējami nevis Jelgavā, bet Rīgas Politehnikumā, kurā pirmo reizi Latvijā izveidoja Lauksaimniecības nodaļu. Vēlāk Lauksaimniecības fakultāte nonāca jaundibinātās Latvijas Universitātes sastāvā Rīgā, līdz 1938. gadā Valsts un Ministru prezidents Kārlis Ulmanis izsludināja likumu "Jelgavas Lauksaimniecības akadēmijas Satversme" un par lauksaimniecības augstākās izglītības mājvietu kļuva Jelgava.

Lai gan Otrā pasaules kara laikā un pēc tā fakultāte, kura tika sadalīta Agronomijas un Zootehnikas fakultātēs, atkal atradās Rīgā, jo Jelgavas pils bija nopostīta, tomēr kopš pils atjaunošanas līdz pat mūsdienām lauksaimniecības augstākā izglītība ir iegūstama tikai Jelgavā. Turklāt kopš 1993. gada augu un dzīvnieku zinātņu virzieni atkal tiek īstenoti vienā fakultātē, līdzīgi kā tas bija lauksaimniecības augstākās izglītības attīstības pirmsākumos.

Arī šodien fakultātē notiek būtiskas pārmaiņas un no 2023. gada 1. septembra  līdzšinējās Lauksaimniecības fakultāte un Pārtikas tehnoloģijas fakultāte veido vienotu Lauksaimniecības un pārtikas tehnoloģijas fakultāti (LPTF). Lauksaimniecības jomā tiek īstenotas četras studiju programmas - divas bakalaura līmeņa, viena maģistra un viena doktora studiju līmeņa programmas.

Par lauksaimniecības augstākās izglītības pirmsākumiem uzskata 1863. gadā dibināto Lauksaimniecības nodaļu. Tieši šai nozīmīgajai jubilejai par godu 20. oktobrī absolventi tiek aicināti uz salidojumu. Ierašanās Jelgavas pilī un reģistrācija sāksies no plkst. 15.00. Pēc tam ikvienam būs iespēja doties ekskursijās apskatīt fakultātes telpas un laboratorijas, kas atrodas Jelgavas pilī, Augsnes un augu zinātņu institūta studiju bāzi, Zirgkopības mācību centru "Mušķi", kā arī fakultātes izstādi "Uzskates līdzekļi lauksaimniecības studiju procesā" LBTU Fundamentālajā bibliotēkā. 

Savukārt plkst. 18.00 sāksies salidojuma svinīgā daļa LBTU Aulā Jelgavas pilī, kurā absolventus sveiks universitātes vadība, fakultātes dekāne Dace Siliņa un citi. Pasākuma laikā būs iespēja atskatīties uz lauksaimniecības izglītības plašo vēsturi un iepazīt tās dažādos virzienus, tāpat būs sarūpēti dažādi muzikālie sveicieni un citas aktivitātes.

No plkst. 20.00 plānota absolventu pulcēšanās tikšanās vietās, saviesīgas dejas kopā ar grupu "TirkizBand" un fotografēšanās.

Salidojumam absolventus lūdzam iepriekš elektroniski pieteikties, izmantojot šo saiti. Tāpat par savu dalību var rakstīt e-pastā: madara.darguza@lbtu.lv vai pieteikt pa tālruni: 22495447.

Dalība pasākumā pret ziedojumu no 25 eiro, veicot maksājumu kontā:

Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Ziedojumu konts
Reģ.Nr. 90000041898
Banka: AS Swedbank, HABALV22
Norēķinu konts:
LV58HABA0551004772731
vai ziedojot skaidrā naudā pie reģistrācijas salidojuma dienā.

Maksājuma mērķī jānorāda: Ziedojums lauksaimnieku salidojumam.

Fakultāte aicina iepriekš pieteikt atsevišķu galdiņu vai telpu savai grupai. Tāpat pasākuma laikā darbosies bufete un iespējams nakšņot universitātes dienesta viesnīcās: http://www.lbtu.lv/lv/nakts-mitnes

Afiša

 

Pievienots 17/10/2023