Pārlekt uz galveno saturu

Latvijas svētku mēnesis: Piemiņa, pateicība un vienotība

Attēla autors: No LLU arhīva

Novembris ir laiks, kad latvieši pulcējas kopā, lai atzīmētu un pieminētu nozīmīgus notikumus Latvijas vēsturē. Šajos svētkos mēs ne tikai pieminām tos, kuri cīnījās un upurējās par Latvijas brīvību, bet arī izsakām pateicību tiem, kuri šodien veido mūsu valsts nākotni. Arī Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) saime aicināta piedalīties dažādos pasākumos un godināt cilvēkus, kuru pašaizliedzība un varonība ļāvusi šodien ikvienam no mums dzīvot brīvā valstī. Par spīti tumšajam novembra laikam iedegsim gaismu sirdī un pie sava tērpa piespraudīsim Latvijas karoga krāsas lentīti.

Sākoties patriotisma mēneša pasākumiem, Lāčplēša dienā, 11. novembrī, atceroties Latvijas brīvības cīņas un cildinot karavīrus, aicinām universitātes darbiniekus un studentus plkst. 17.00 pievienoties Jelgavas valstspilsētas Lāpu gājienam. Gaismas ceļš vedīs no Dambja ielas un noslēgsies pie Lāčplēša pieminekļa, kur plkst. 17.45 notiks svinīgais brīdis, bet noslēgumā būs koncerts ar grupu "TirkizBand", jaukto kori "Balti" un Jelgavas popkori.

Savukārt, turpinot aizsākto universitātes tradīcijas un pieminot valsts patriotus, 14. novembrī plkst. 18.00 Jelgavas pils pagalmā LBTU studenti aicināti pievienoties stafetes skrējienā "Lāpa", kas norisināsies jau 51. reizi. Tās laikā sportiskā garā un svētku gaisotnē tiks noskaidrota ātrākā studējošo komanda. Šo vēsturisko tradīciju 1971. gada 17. novembrī aizsāka toreizējās Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas (tagad LBTU) mācībspēks Edvīns Feldmanis un mūsdienās turpina LBTU Sporta centrs. Stafetes skrējiena mērķis ir godināt universitātes un Latvijas patriotiskos cilvēkus. 

Par godu Starptautiskajai Studentu dienai un Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai, 15. novembrī plkst. 17.00 LBTU Aulā svētkus ieskandinās universitātes mākslinieciskie kolektīvi, aicinot visus uz Studentu svētku koncertu. Vienotā koncertā piedalīsies LBTU sieviešu koris "Liepa", vīru koris "Ozols", tautas deju ansamblis "Kalve", vidējās paaudzes deju kolektīvs "Kalve" un LBTU studentu teātris, kā arī laikmetīgās dejas grupa. Par pasākuma noskaņu parūpēsies Lauksaimniecības un pārtikas tehnoloģijas fakultātes (LPTF) students Kaspars Ozoliņš. 

Turklāt 18. novembra vakarā aicinām piedalīties Jelgavas pils parka izgaismošanā, turpinot akciju "LBTU Akadēmiskā ceļa izgaismošana". Akcijas laikā katrs varēs novietot savu atnesto sveci klāt kādam ornamentam vai veidot pats savu, satikties pie svecīšu gaismas un svinēt Latvijas dzimšanas dienu kopā. Skanot latviešu skaistākajām un sirsnīgākajām dziesmām, svecīšu aizdedzināšana plānota no plkst. 16.00, taču turpināt izgaismot Jelgavas pils parku ar jaunām sveču liesmiņām varēs visa vakara garumā.

LBTU Akadēmiskais ceļš ir vēsturiskais ceļš, kas ved no Lielās ielas uz Jelgavas pili, ko mūsdienās izmanto tikai gājēji. Kopš 2012. gada pirmā kursa studenti tajā gulda īpašu piemiņas plāksni, simbolizējot studiju sākumu, apņemšanos cītīgi studēt un turēt godā universitāti.

Kopā godināsim pagātnes varoņus un atcerēsimies, ka visus lielos darbus veido mazi, nozīmīgi ikdienas darbi, kurus veic ikviens no mums! Saules mūžu Latvijai!

Afiša

 

Pievienots 08/11/2023