Pārlekt uz galveno saturu

Konference: Cik digitālas ir Latvijas augstskolas?

Attālināta bišu stropu vai pilsētas satiksmes vadība laboratorijas darbos, mežaudzes monitorings no universitātes auditorijas, ķirurģiskas manipulācijas operāciju zālē, kurās virtuāli klātesoši ir desmitiem vai simtiem studentu. Tie ir tikai daži no piemēriem, kas raksturo digitālo tehnoloģiju radītās iespējas, lai studiju procesu augstskolās pietuvinātu reālajām dzīves situācijām un būtu iespējams iegūt kvalitatīvu, praksē balstītu izglītību. Kā līdz šim augstskolām ir veicies ar tehnoloģiju iekļaušanu studiju procesā, ikviens interesents varēs uzzināt, piedaloties konferencē “Digitālās tehnoloģijas augstākajā izglītībā – kur esam un kur iesim tālāk?”, kas 1. decembrī plkst. 10.00 – 14.45 norisināsies Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē (LBTU) Jelgavā.

Konferencē vienkopus gan klātienē, gan attālināti tiksies sešu Latvijas universitāšu un augstskolu pārstāvji, kā arī informācijas tehnoloģiju nozares eksperti. LBTU, Latvijas Universitātes, Daugavpils Universitātes, Biznesa augstskolas “Turība”, Ventspils Augstskolas un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas vadošie mācībspēki diskutēs par līdz šim sasniegto digitālo tehnoloģiju ieviešanā augstākajā izglītībā un iezīmēs turpmāk ejamo ceļu, lai būtiski kāpinātu Latvijā piedāvātās izglītības kvalitāti.

“Tehnoloģiju lietošanas prasmes un kompetence to izmantošanā profesionāliem nolūkiem nav dabisks process, kas notiek pats par sevi. Tas attiecas gan uz studentiem, gan uz mācībspēkiem. Šis process ir jāvada, nepārtraukti jādomā par mācīšanas metodiku un jānodrošina atbilstoši tehniskie risinājumi. Visās augstskolās, kas piedalīsies konferencē, pēdējā gada laikā īstenotas dažādas digitalizācijas aktivitātes – izveidotas hibrīdauditorijas, kāpinātas mācībspēku digitālo tehnoloģiju pielietošanas prasmes, izstrādāti digitāli risinājumi studiju kursos un testētas studējošo digitālās prasmes. Ar Baltijas Datoru akadēmijas un WeAreDots atbalstu paveikts ir ļoti daudz, lai darba tirgum sagatavotu izcilus speciālistus, un droši varētu teikt, ka Latvijā iegūtā izglītība ir starptautiski konkurētspējīga,” stāsta LBTU studiju prorektore Ilze Beitāne.  

Viņa arī atzīst, ka digitālo tehnoloģiju integrēšana studijās ir nepārtraukts darbs, kam nav iespējams noteikt gala termiņu. Tam nepieciešams atbilstošs ilgtermiņa valsts finansējums, ko iespējams novirzīt gan tehnoloģiju nodrošinājumam, gan cilvēkresursu attīstībai. Tādējādi konferencē augstskolu kolēģi un IT nozares pārstāvji stāstīs gan par šobrīd pieejamām iespējām, gan nākotnes iniciatīvām.

Konferenci aicināti apmeklēt izglītības un dažādu tautsaimniecības nozaru pārstāvji, kuriem svarīga kvalitatīva izglītības procesa nodrošināšana un augstskolas absolventu digitālo prasmju attīstība, izglītības politikas veidotāji, kā arī topošie studenti un viņu vecāki.

Lai pieteiktu dalību konferencē, nepieciešams reģistrēties elektroniski, izmantojot saiti: https://www.lbtu.lv/lv/form/starpaugstskolu-hibridkonference. Konferenci būs iespējams vērot arī tiešraidē LBTU Youtube kontā.

Konference “Digitālās tehnoloģijas augstākajā izglītībā – kur esam un kur iesim tālāk?” norisinās Eiropas Sociālā fonda projektā “Digitalizācijas iniciatīvas studiju kvalitātes pilnveidei augstskolu stratēģiskas specializācijas jomās” (Nr. 8.2.3.0/22/A/005), kam piesaistīts REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai. Projekta kopējas izmaksas ir 2 052 269.47 EUR. Tā īstenošana sākta 2022. gada 1. novembrī un noslēgsies 2023. gada 31. decembrī.

logo
Pielikums Izmērs
Konferences programma 187.09 KB
Pievienots 20/11/2023