Pārlekt uz galveno saturu

LBTU studentiem teicami sasniegumi "SELL Games – 2024"

Attēla autors: No LBTU arhīva

No 17. maija līdz 19. maijam Kauņā, Birštonā un Ignalinā sacentās labākie studentu sportisti no Somijas, Lietuvas, Igaunijas, Beļģijas, Itālijas, Vācijas, Slovākijas, Polijas un Latvijas. Šī gada "SELL Games" Lietuvā pulcēja vairāk nekā 1300 studentu no deviņām valstīm, tai skaitā 14 studentus no Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU). Kopumā LBTU studenti sacensībās izcīnīja četras medaļas – divas zelta, vienu sudraba un vienu bronzas.

Augstākā kaluma medaļas nonāca pie Meža un vides zinātņu fakultātes (MVZF) studenta Ilgvara Caunes un Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes (ESAF) studentes Unas Diānas Veipānes. Pirmo zelta medaļu nopelnīja Ilgvars Caune, kurš 18. maijā bija ātrākais orientēšanās sporta vidējā distancē. Savukārt dažas stundas vēlāk Una Diāna Veipāne pievienoja vēl vienu zelta godalgu LBTU "krājkasē", triumfējot šķēpmešanā sievietēm.

Arī sudraba godalgu ieguva Ilgvars Caune, kurš orientēšanās sporta sprinta distancē piekāpās tikai Lietuvas sāncensim, savukārt par bronzas medaļas īpašnieku kļuva Meža un vides zinātņu fakultātes (MVZF) students Rojs Suveizda, kurš ar 12,63 metru tālu grūdienu izcīnīja godpilno trešo vietu lodes grūšanas sacensībās.

Jāpiemin, ka vairāki LBTU studenti palika soli aiz pjedestāla un ieguva ceturto vietu - Rojam Suveizdam pietrūka daži metru, lai kļūtu par bronzas medaļas saņēmēju diska mešanas sacensībās, tāpat arī vieglatlēte Madara Ozoliņa spraigā cīņā ierindojās ceturtajā vietā 100 metru barjerskrējienā. Savukārt smagatlētam un Inženierzinātņu un informācijas tehnoloģiju fakultātes (IITF) studentam Kristiānam Paulam Krūmiņam pietrūka 22,5 kilogrami, lai izcīnītu medaļu smagatlētikas sacensībās vīriešiem svaru kategorijā līdz 83 kilogramiem.

LBTU šajās starptautiskajās sacensībās pārstāvēja 14 studentu sportisti, bez pieminētajiem medaļu īpašniekiem un ceturto vietu ieguvējiem, universitātes delegāciju veidoja – Emīls Stepiņš (3x3 basketbols), Klāvs Gailis (3x3 basketbols), Hardijs Veisbergs (3x3 basketbols), Rainers Barkāns (3x3 basketbols), Andrejs Bānis (vieglatlētika), Kristaps Vārna (vieglatlētika), Mārcis Jansons (orientēšanās sports), Matīss Timermanis (orientēšanās sports) un Renārs Sondors (peldēšana).

Nākamās "SELL spēles" notiks Somijā un tā būs 39. reize, kad tiks pulcēti vienuviet kopā labākie sportisti no Baltijas un citām valstīm. Nosaukumu "SELL spēles" veido četru rīkotājvalstu - Somijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas - pirmie burti valsts valodā (Suomi, Eesti, Latvija, Lietuva) un sacensības ik gadu notiek kādā no šīm valstīm, piedaloties un pulcējot citu valstu studentu sportistus.

Sveicam universitātes studentus ar augstajiem sasniegumiem un novēlam arī turpmāk sportisku garu!

Pievienots 20/05/2024