Pārlekt uz galveno saturu

Sadanča koncerts "Polka pilī" - TDA "Kalve" un viņu draugi

Attēla autors: No LBTU arhīva

Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) tautas deju ansamblis "Kalve" kopā ar draugiem no vairākām Latvijas pilsētām aicina uz tradicionālo sadraudzības koncertu "Polka pilī", kas norisināsies 24. februārī plkst. 17.00 LBTU Aulā. 

"Polka pilī" mērķis ir ik gadu tikties ne tikai, lai dalītos dejas priekā un godinātu deju tradīcijas, bet arī iepazīstinātu jelgavniekus un pilsētas viesus ar Baltijas lielāko baroka pērli - Jelgavas pili, kas aizvadītajā gadā atzīmēja 285 gadu jubileju. 

Kopumā koncertā vienkopus pulcēsies deviņi deju kolektīvi – TDA "Ačkups" no Rīgas, DA "Austris" no Rīgas, TDA "Ogre", TDA "Diždancis" no Jelgavas, VPDK "Mārupieši", DA "Banga" no Liepājas, JDK "Jundari" no Jelgavas un mūsu universitātes kolektīvi – TDA "Kalve" un VPDK "Kalve", kuri izdejos latviešu labākās un populārākās dejas. 

LBTU tautas deju ansamblis "Kalve" ir viens no senākajiem tautas deju ansambļiem Latvijā un tā pirmssākumi meklējami 1947. gadā, kad augstskola vēl bija rīdziniece. No 1989. gada "Kalvi" vada un iedvesmo horeogrāfe Gunta Skuja. Izjūtot moderno laikmetu, kolektīva vadīja rada daudz jaunas dejas, ar ko kolektīvs iegūst savu neatkārtojamu raksturu. "Kalve" ir īsteni studentisks tautas deju ansamblis, kurā vienkopus pulcējušies studenti no visiem Latvijas novadiem. Būt daļai no kolektīva nozīmē ne tikai neskaitāmus krāšņus koncertus, bet arī aizraujošus pasākumus, ievērojot gadiem krātās un pilnveidotās tradīcijas un draudzējoties ar citiem deju kolektīviem.

Ieeja maksa par ziedojumiem.

Afiša

 

Pievienots 05/02/2024