Pārlekt uz galveno saturu

LBTU Jelgavā notiks tradicionālie Frankofonijas svētki

Attēla autors: No LLU arhīva

Pavasara ieskaņā Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Valodu centrs sadarbībā ar Kanādas, Beļģijas un Francijas vēstniecībām 26. martā plkst. 14.30 Sudraba zālē organizēs Frankofonijas pēcpusdienas svētkus, kas būs veltīti gan angļu, gan franču valodai. Pasākumā aicināti pievienoties gan universitātes studenti un darbinieki, gan jelgavnieki un pilsētas viesi.

Pasākumā skanēs franču un angļu valoda, muzicēs Jelgavas Mūzikas vidusskolas audzēkņi - čellists Rafaels Krasņikovs, ģitārists Kristofers Ozolinkevičs un akordeoniste Jeļena Jasjuļaņeca, kā arī dziedās Jelgavas Amatu vidusskolas audzēkne Kamilla Chibisova.

Frankofonijas svētkos sagaidāmas arī izzinošas prezentācijas un izglītojošas viktorīnas. Kanādas vēstniecības pārstāvju prezentācija iedvesmos jauniešus būt radošiem un veidot inovatīvus risinājumus uzņēmējdarbības vidē, savukārt Beļģijas vēstniecības pārstāvji iepazīstinās ar beļģu vafeļu gatavošanas noslēpumiem.

Līdztekus tam Jelgavas Amatu vidusskolas audzēkņi un mācībspēki klātesošos pārsteigs ar degustāciju, piedāvājot savu "meistarstiķi" - beļģu vafeles ar gardām "cepurītēm" jeb topingiem. Viņi arī atklās stāstījumu par Versaļas pili, kurā viesojās vidusskolas prasmīgākie audzēkņi un veica vairākus nozīmīgus uzdevumus.

Savukārt Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija atrādīs performanci, kas palīdzēs iepazīt franču virtuves gardumus. Lai pārbaudītu dalībnieku zināšanas par dažādiem pārtikas produktiem franču valodā, Ekonomikas un sabiedrības fakultātes (ESAF) absolvente Sanita Grasmane dalībniekiem būs sagatavojusi gastronomijas konkursu.

Pasākuma izskaņā ikvienam būs iespēja aprunāties un fotografēties ar ārvalstu viesiem.

Interesenti, kuri vēlas piedalīties pasākumā, aicināti līdz 22. martam pieteikties e-pastā: serena.grasmane@outlook.com vai pa tālruni: 26853519 (Daina Grasmane).

Raksta fotogrāfija no aizvadītā pasākuma 2023. gadā.

Pievienots 26/02/2024