Pārlekt uz galveno saturu

Piedzīvo unikālu pieredzi LBTU stendā izstādē "Skola 2024"!

No 23. līdz 25. februārim Rīgā, Ķīpsalā norisināsies lielākā izglītības izstāde Latvijā “Skola 2024”, kurā būs iespēja satikt Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU, iepriekš LLU) vēstnešus un uzzināt par studiju iespējām Jelgavā. Unikālais, īpaši izstādes vajadzībām iekārtotais universitātes stends veidots kā dzīvs un ilgtspējīgs vides objekts, izrādot cieņu Latvijas vērtīgākajam dabas resursam - koksnei.

LBTU ir zinātnes universitāte Jelgavā, kas piedāvā iegūt augstāko izglītību vairāk kā 50 studiju programmās un attīsta zināšanas, kas nepieciešamas ilgtspējīgai vides un sabiedrības attīstībai. Liekot kopā biozinātņu, inženierzinātņu un sociālo zinātņu devumu, universitātes absolventi un zinātnieki rūpējas, lai cilvēki dzīvotu labāk, veselīgāk un ilgāk.

Izstādes “Skola 2024” apmeklētājiem LBTU piedāvās iegūt īpašu pieredzi un būt klātesošiem nepārtrauktajam augšanas procesam dabā. Stends veidots kā vides objekts no ilgtspējīga dabas resursa un visu izstādes laiku turpinās attīstīties. Tas simboliski atainos arī pārmaiņas pašā universitātē, kas 160 gadu ilgajā darbības vēsturē nemitīgi ir mainījusies un augusi – no nelielas lauksaimniecības augstākās izglītības nodaļas līdz daudznozaru universitātei.

Universitātes stendā ikvienam būs iespēja uzzināt sev interesējošu informāciju par katru no LBTU studiju programmām, satikties ar universitātes studentiem, kuri jau studē Jelgavā, un noskaidrot visu, kas saistīts ar uzņemšanas procesu.

Šajā studiju gadā universitāte pirmo reizi izsludinās uzņemšanu pamatstudiju programmā “Biosistēmu mašinērija un tehnoloģijas”, kas iepriekš tika licencēta studijām tikai angļu valodā, bet no rudens būs pieejama studentiem arī latviešu valodā. Tā ir akadēmiskā bakalaura studiju programma, kuras ilgums ir 3 gadi. Absolventi varēs iegūt inženierzinātņu bakalaura grādu mašīnzinībās un kā speciālisti strādāt metālapstrādes, mašīnbūves, projektēšanas, lauksaimniecības, pārtikas rūpniecības, tirdzniecības un citos tautsaimniecības uzņēmumos, kuru darbība saistīta ar dažādām biosistēmām paredzētu mehatronisku iekārtu, ierīču, mašīnu projektēšanu, ražošanu, uzstādīšanu, uzraudzību, komplektēšanu, pilnveidošanu, realizāciju un remontu.

Savukārt augstākā līmeņa studijās pirmo reizi uzņemšana tiks izsludināta maģistra programmā “Cilvēkresursu vadība”, kas izveidota uz iepriekš īstenotās programmas “Karjeras konsultants” bāzes un dos iespēju studētgribētājiem iegūt profesionālo maģistra grādu cilvēkresursu vadībā un karjeras konsultanta kvalifikāciju.

Tiem, kuri nav pārliecināti par studiju virzienu un vēl ir pārdomās par savu nākotnes karjeru, LBTU stendā būs iespēja pārbaudīt piemērotību kādai no universitātes piedāvātajām pamatstudiju programmām, izmantojot īpašu interešu noteikšanas rīku, un izmēģināt savu veiksmi, piedaloties Laimes rata griešanā.

Lai vienmēr būtu zinošs par notikumiem LBTU, apciemo universitātes virtuālo māju – www.lbtu.lv, kā arī meklē #labiteu sociālajos tīklos.

Pievienots 15/02/2024