Pārlekt uz galveno saturu

Jaunieši aicināti piedalīties Viesmīlības vasaras skolā

Attēla autors: No LLU arhīva

Latvijas Biozinātņu un tehnoloģijas universitātes Pārtikas tehnoloģijas fakultāte (LBTU PTF) Jelgavā jau ceturto gadu organizē Viesmīlības vasaras skolu, lai iepazīstinātu jauniešus ar viesmīlības nozari un izzinātu tās lielākos noslēpumus. Jaunieši vecumā no 15 līdz 25 gadiem aicināti pieteikt savu dalību pasākumam, kas norisināsies no 12. līdz 15. jūnijam gan LBTU e-studiju platformā (no pirmdienas līdz trešdienai), gan klātienē (ceturtdien).

Šī vasaras skolas organizēšana ir kļuvusi par tradīciju, taču katru gadu tā saturiski pielāgojas aktualitātēm Latvijas un pasaules mērogā, tādējādi šogad par Viesmīlība vasaras skolas tēmu izvēlēta "Viesmīlības pasaule". Tajā ar  savām zināšanām un prasmēm dalīsies fakultātes Uztura katedras pārstāvji un profesionālā bakalaura studiju programmas "Ēdināšanas un viesnīcu uzņēmējdarbība" īstenošanā iesaistītie mācībspēki, kā arī studenti.

Pasākuma atklāšana plānota no 12. jūnijā plkst. 10.00 ar Pārtikas tehnoloģijas fakultātes dekāna Mārtiņa Šabovica un Viesmīlības vasaras skolas organizatores Gita Krūmiņas–Zemtures uzrunām, bet pēc tam sekos dalība eksperimentos, lekcijās un citās aktivitātēs.

Dalībniekiem LBTU e-studiju platformā paredzētas trīs nodarbības – "Kas ir viesmīlības joma" (vadīs: Uztura katedras docente, vadošā pētniece Rita Riekstiņa–Dolģe), "Neverbālā komunikācija" (vadīs: Uztura katedras docente, vadošā pētniece Sandra Īriste) un dienas noslēgumā "Ēdināšanas pakalpojums pasaulē" (vadīs: Uztura katedras lektore un pētniece Gita Krūmiņa–Zemture).

Savukārt otrajā dienā, 13. jūnijā, gaidāmas nodarbības par "Uzturs mūsdienu mainīgajā pasaulē" (vadīs: Uztura katedras profesore, vadošā pētniece Ilze Beitāne), "Garšaugi tuvā un tālā apkārtnē" (vadīs: Augsnes un augu zinātņu institūta lektore, pētniece Irina Sivicka) un "Maizes daudzveidīgā pasaule" (vadīs: Uztura katedras laboratorijas vadītāja, vadošā pētniece Daiga Kunkulberga).

14. jūnijā no plkst. 10.00 dalībniekiem būs iespēja attālināti iepazīties ar studiju iespējām viesmīlības jomā, ko piedāvā LBTU (vadīs: Uztura katedras lektore un pētniece Gita Krūmiņa–Zemture), studentu veiktajiem pētījumiem šajā nozarē (vadīs: Ēdināšanas un viesnīcu uzņēmējdarbība" 4. kursa studenti) un inovācijām viesmīlībā (vadīs: Uztura katedras docente, vadošā pētniece Rita Riekstiņa–Dolģe).

Savukārt noslēdzošajā dienā, 15. jūnijā, būs lieliska iespēja viesoties Jelgavas pilī, kur norisināsies vairākas praktiskas nodarbības klātienē – praktiska darbošanās Ķīmijas katedras laboratorijās "Ķīmijas pasaule viesmīlībā" (vadīs: Ķīmijas katedras asociētais profesors un vadošais pētnieks Ingmārs Cinkmanis) un aktivitātes Ēdienu tehnoloģiju laboratorijā "Deserti pasaulē" (vadīs: Uztura katedras viesdocente Liene Jansone), bet pēc tam sekos ekskursija ar Jelgavas pils muzeja vadītāju Gintu Linīti, kura atklās pils noslēpumus un 4. Viesmīlības vasaras skolas noslēguma pasākums.

4. Viesmīlības vasaras skola būs atvērta no 12. līdz 15. jūnijam. Aicinām interesentus reģistrēties līdz 8. jūnija plkst. 24.00, izmantojot šo saiti. Norādīta informācija par dalībniekiem tiks izmantota tikai saziņai par pasākuma norisi.

Detalizēta pasākuma programma.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā lūgums sazināties ar Gita Krūmiņa–Zemture e-pastā: gita.krumina@lbtu.lv.

Pārtikas tehnoloģijas fakultātē tiek īstenotas sešas studiju programmas trīs studiju līmeņos - profesionālā bakalaura studiju programma "Ēdināšana un viesnīcu uzņēmējdarbība", akadēmiskā bakalaura studiju programma "Pārtikas kvalitāte un inovācija", 2. līmeņa profesionālā studiju programma "Pārtikas produktu tehnoloģija", akadēmiskā maģistra studiju programma "Pārtikas zinātne", akadēmiskā maģistra studiju programma "Uzturzinātne" (LBTU, Latvijas Universitātes un Rīgas Stradiņa universitātes kopīgā studiju programma) un doktora studiju programma "Pārtikas zinātne".

Jauno studentu uzņemšana 2023./2024. gadam klātienē notiks no 18. jūlija līdz 24. jūlijam (no plkst. 9. 00 līdz plkst. 18.00), ierodoties vienā no vienotajā sistēmā iesaistīto augstskolu uzņemšanas kontaktpunktiem, savukārt elektroniskā pieteikšanās, izmantojot e-pakalpojumu portālā www.latvija.lv/studijaselektroniski, būs no 14. jūlija līdz 24. jūlijam. Detalizēta informācija par uzņemšanas norisi pieejama LBTU mājaslapā.

Afiša

 

Pievienots 26/05/2023