Pārlekt uz galveno saturu

Jelgavā norisināsies Atvērto durvju dienas festivāls "Sajūti LaBiTeU"

Attēla autors: No LLU arhīva

Sestdien, 18. maijā no plkst. 12.00 līdz plkst. 16.00 Jelgavas pilī (Lielā iela 2, Jelgava) norisināsies Atvērto durvju dienas festivāls "Sajūti LaBiTeU", ko organizē Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU, iepriekš – LLU). Tā būs īpaša iespēja visiem topošajiem studentiem iepazīt universitāti, tās piedāvātos studiju virzienus, kā arī piedalīties dažādās izzinošās un izklaidējošās aktivitātēs. 

Atvērto durvju dienas festivāls ir paredzēts ikvienam interesentam jebkurā vecumā, kurš plāno savu profesionālo karjeru. No plkst. 12.00 Jelgavas pils pagalmā būs iespēja izzināt biozinātņu, inženierzinātņu un sociālo zinātņu jomas, piedaloties konkursos un meistarklasēs, satiekot universitātes studentus un mācībspēkus un uzdodot savus jautājumus speciālistiem. Tie studētgribētāji, kuri vēlēsies satikt fakultāšu pārstāvjus, to varēs izdarīt pie fakultāšu stendiem pils pagalmā.

Turklāt tie, kuriem ir neskaidri jautājumi par uzņemšanu, nepieciešamajiem dokumentiem, konkursa ballēm un eksāmeniem, varēs izmantot uzņemšanas speciālista konsultācijas "Kā tikt cauri uzņemšanas džungļiem?".

Paralēli citām aktivitātēm no plkst. 12.15 līdz plkst. 15.30 varēs klausīties studentu, absolventu un speciālistu diskusijas par aktuāliem, ar studijām un studiju laiku saistītiem jautājumiem. Diskusiju dalībnieki dalīsies ar savu personīgo pieredzi, kas var būt noderīga ikvienam, kurš vēl tikai domā par studiju uzsākšanu, kā arī topošo studentu vecākiem. Programmā paredzētas 5 diskusijas:

Plkst. 12.15 – 12.50 "Es zinu, ka gribu studēt, bet nezinu ko"

Plkst. 13.00 – 13.30 "Cik reāli maksā studiju laiks budžeta studentam"

Plkst. 13.40 – 14.10 "Nekad nav par vēlu studēt jeb studijas pēc 30"

Plkst. 14.20 – 14.50  "Ko nevar ierakstīt augstskolas diplomā?"

Plkst. 15.00 – 15.30 "Erasmus+: LBTU students = Eiropas students"

Meža un vides zinātņu fakultāte (MVZF) aicinās piedalīties spēlē "Vide un ūdens" - spēle par rekreāciju dabas teritorijās, tāpat būs iespēja pierādīt savas zināšanas viktorīnā ar iespēju iegūt budžeta vietu profesionālā bakalaura studiju programmā "Vide un ūdenssaimniecība", kā arī ikviens interesents varēs līdzdarboties "Danas mājas", arkas būvēšanā, attālumu noteikšanas atrakcijā un koku augstumu noteikšanā, pielietojot ģeodēziskos instrumentus.

Interesentiem, kuri vēlas studēt MVZF programmā "Ainavu arhitektūra un plānošana", tiks piedāvāta iespēja piedalīties zīmēšanas konkursā un iegūt valsts finansētu studiju vietu. Zīmēšanas konkursa sākums plkst. 15.00 Valdekas pilī (Rīgas iela 22, Jelgava).

Akadēmiskā bakalaura studiju programmas "Ainavu arhitektūra un plānošana" 1. kursa studenti ielūdz paviesoties arī Jelgavas pils muzejā, kur varēs apskatīt izstādi "Renesanses un baroka dārza parteri". 

Inženierzinātņu un informācijas tehnoloģiju fakultātes (IITF) pārstāvji apmeklētājiem demonstrēs kolorādo vaboļu lasītāju un IT risinājumus, tāpat varēs uzzināt par auduma izšūšanas automatizāciju un piedalīties lāzergriešanas aktivitātēs, kā arī pārbaudīt, vai tavam auto ir "4x4" piedziņa. 

Lauksaimniecības un pārtika tehnoloģijas fakultāte (LPTF) ielūdz studētgribētājus uz sarunu kafejnīcu, piedāvās iespēju atpazīt augus, sēklas un piedalīties uzdevumā par dzīvnieku tematiku un atmiņas spēle, kā arī produktu tehnoloģiskās shēmas salikšanā "no lauka līdz galam".

Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte (ESAF) aicinās uzasināt prata spējas un pievienoties biznesa spēlēs, viktorīnās un galda spēlēs. 

Veterinārmedicīnas fakultāte (VMF) piedāvās erudīcijas uzdevumus - kā rīkoties dažādās situācijās ar dzīvnieku, dzīvnieka fizioloģiju, anatomiju - iesaistot gan dzīvu dzīvnieku, gan simulējot situācijas uz mantas, tāpat būs iespēja mikroskopā aplūkot mazākas struktūras, kas saistīti ar dzīvnieku skeletu. Savukārt tie, kuri vēlas apskatīt fakultāti, Osteoloģijas muzeju un Veterinārmedicīnas vēstures muzeju, plkst. 13.30 un plkst. 15.00 varēs pievienoties ekskursijā. 

Tie topošie studenti, kuri vēl nav pārliecināti par savu studiju izvēli, dienas garumā varēs veikt profesionālās karjeras testu "Ieraugi savu nākotni kopā ar LBTU". 

Savukārt pievakarē Jelgavas pils būs atvērta Muzeju nakts apmeklētājiem un piedāvās izbaudīt daudzveidīgu kultūras programmu. Dalība visos pasākumos ir bez maksas.

Afiša

 

Pievienots 06/05/2024