Pārlekt uz galveno saturu

Tautas deju ansamblis "Kalve"

Tautas deju ansamblis "Kalve"

1947. gadā dibinātais kolektīvs pamatoti uzskatāms par augstskolas tautas deju tradīciju seju.

Vēsture:

Tautas deju ansamblis "Kalve” ir viens no senākajiem tautas deju ansambļiem Latvijā un tā sākums meklējams laikā, kad augstskola vēl bija rīdziniece. 1947.gadā kolektīvu izveidoja skatuves māksliniece Vera Singajevska. Vēlāk vadību pārņēma un daudz jaunu ideju kolektīva spēkiem realizēja horeogrāfs Harijs Sūna, pēc tam "Kalvē” savas radošās idejas realizēja Maija Salzirne. No 1989. gada "Kalvi" vada un iedvesmo horeogrāfe Gunta Skuja.

Gunta bijusi deju svētku virsvadītāja vairākos Vispārējos Latviešu dziesmu un deju svētkos, Baltijas valstu studentu svētkos „Gaudeamus”. Izjūtot moderno laikmetu, Gunta Skuja rada daudz jaunu deju, ar ko kolektīvs iegūst savu neatkārtojamu raksturu. "Kalve" dejo savas dejas – cēlas un draiskas, tautiskas un mūsdienīgas, Latvijā atzītas un vienkārši dejotājiem mīļas.

"Kalve” ir īsteni studentisks tautas deju ansamblis, kurā, vienojoties studentiem no visiem Latvijas novadiem, satiekas Latvijas spēks. Būt daļai no "Kalves” nozīmē ne tikai neskaitāmus krāšņus koncertus, bet arī aizraujošus pasākumus, ievērojot gadiem krātās un pilnveidotās tradīcijas un draudzējoties ar citiem deju kolektīviem.

"Kalve” ik gadu piedalās arī kādā ārvalstu festivālā, līdz šim ansamblis uzstājies Ungārijā, Itālijā, Bulgārijā, Turcijā, Somijā, Gruzijā, Vācijā, Portugālē, Kiprā, Korejā, Malaizijā, kā arī Japānā un citās eksotiskās pasaules valstīs.