Pārlekt uz galveno saturu

Iespēja pieteikties biznesa idejas izstrādei inovāciju veicināšanas projektā

Attēla autors: No LLU arhīva

Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU) pārstāv mūsu valsti NOBALIS starptautiskajā projektā, kā mērķis ir analizēt un veicināt inovācijas augstākās izglītības procesā. Projekta ietvaros tiek aicinātas pieteikties studentu, kā arī studentu - darbinieku komandas inovatīvu biznesa ideju izstrādei - pārtikas, biotehnoloģiju vai bioresursu produktiem vai pakalpojumiem. 

Projekta realizēšana notiek trīs posmos ar vairākām aktivitātēm - hakatonu, mentoringa programmu un demo dienu. Pasākumos piedalās komandas no augstskolām Latvijā, Igaunijā, Norvēģijā un Zviedrijā, tādējādi ikvienam dalībniekam ir iespēja iegūt starptautisku pieredzi un veicināt turpmākās sadarbības iespējas.

Programmas atklāšana paredzēta 4. oktobrī no plkst. 13.00 līdz plkst. 17.00 (CET) ar hakatonu, kad plānota ideju sākotnējā izstrāde. Pēc tam dalībniekiem nedēļas laikā jāiesniedz ideju apraksts, lai noskaidrotu labākās komandas, kas turpinās dalību mentoringa programmā.

Savukārt mentoringa programma ietver trīs seminārus par dažādām tēmām - ilgtspējīga produktu attīstība, pārdošana un mārketings, finansējuma piesaiste (publiskā un privātā), pitching prasmes un citas. 13. decembrī, kad norisināsies demo diena, komandas savas biznesa idejas prezentēs starptautiskai žūrijai, pretendējot uz galveno balvu. Komandas var veidot divu līdz piecu cilvēku sastāvā un pieteikšanās notiek līdz 18. septembrim.

Jāatzīmē, ka programmas norise ir hibrīdformātā – tiešsaistes sesijas un klātienes aktivitātes komandas pārstāvētajā universitātē. NOBALIS projekts piedāvā 1000 eiro balvu labākajai komandai un papildu balvas no NOBALIS universitātēm, biznesa idejas veidošanas atbalstu, starptautiskus mentorus biznesā, produkta attīstībā, mārketingā un citās jomās, atbalstu prototipu izstrādē un kontaktu veidošanā ar investoriem un nozari.

NOBALIS projekta pirmajā inovāciju attīstības programmā hakatonam pieteicās 30 komandas no projekta dalībvalstīm. Demo dienā savas idejas žūrijai prezentēja deviņas komandas, tai skaitā vairākas komandas no LBTU. Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes (ESAF) studenti izstrādāja ideju par proteīna piedevu ražošanu no Spānijas kailgliemežiem, ko atzinīgi novērtēja žūrija un, pateicoties tam, komanda ieguva godalgoto 3. vietu.

Komandas pārstāvis un akadēmiskā bakalaura studiju programmas "Ekonomika" 4. kursa students Felipe A. Nuno par pieredzēto stāsta: "Mani motivēja iespēja paplašināt manu studiju pieredzi un horizontu. NOBALIS projektā sadarbībā ar vairākiem mentoriem bija iespēja pētīt dažādu resursu pielietojuma iespējas, meklēt inovatīvas pieejas, lai radītu produktu, kā arī rezultātā to arī izstrādāt, ieviest un testēt tirgū. Projekta realizēšanas laikā bija lieliska izdevība veidot starptautisku sadarbību – katrā projekta solī mēs sadarbojāmies ar dažādiem ekspertiem, kuri vienmēr atbalstīja un palīdzēja risināt jebkuru jautājumu."

2021. gadā Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūts (EIT) uzsāka jaunu iniciatīvu "AII iniciatīva: Inovācijas kapacitātes stiprināšana augstākajai izglītībai", kā mērķis ir veicināt inovācijas ekosistēmu un partnerības Eiropā, izceļot zināšanu apguves procesa lomu inovāciju radīšanā. NOBALIS (Nordic Baltic Universities boosting entrepreneurial and innovation systems) projekts ir viens no Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) finansētajiem projektiem, ko realizē partneraugstskolas un institūti Norvēģijā, Zviedrijā, Igaunijā un Latvijā. Latviju projektā pārstāv Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU).  

Vairāk par projektu pieejams: https://nobalis.eu/.

Pielikums Izmērs
Programma 612.9 KB
Pievienots 04/09/2023