Pārlekt uz galveno saturu

Interesenti aicināti piedalīties ideju maratonā "Ķeram svešo Latvijas dabā"

Attēla autors: No LLU arhīva

Lai rastu jaunas, neierastas, efektīvas, atkārtojamas, dabai draudzīgas un izmaksās lietderīgas invazīvo sugu ierobežošanas metodes, ikviens interesents aicināts piedalīties ideju maratonā "Ķeram svešos Latvijas dabā!". Pasākumu rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi (DAP), Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti (LBTU), Latvijas Universitāti un Daugavpils Universitāti, kā arī Vidzemes Augstskolu.

Informatīvais pasākums par maratona norisi notiks 7. martā tiešsaistē. Savukārt maratons ar konkursu par labāko ideju norisināsies 22. un 23. martā 24 stundu klātienes pasākumā LBTU Meža un vides zinātņu fakultātē (MVZF, Akadēmijas ielā 11, Jelgavā).

Pieteikuma anketu var aizpildīt tiešsaistē līdz 3. marta plkst. 23.59, izmantojot šo saiti

Ideju maratonā  var piedalīties ikviens interesents, kurš sasniedzis 18 gadu vecumu un kuram ir pasākuma tematikai piemērotas idejas. Dalība maratonā ir bez maksas. Dalībnieki var pieteikties individuāli vai ar savu daļēji / pilnīgi nokomplektētu komandu (5 dalībnieki vienā komandā). Pasākuma laikā dalībniekiem būs pieejamas arī konsultācijas ar īpaši pieaicinātiem ekspertiem un mentoriem, kā arī dažādas izglītojošas aktivitātes.

LLKC projektu vadītāja Nellija Tinusa: "Ideju maratonā vēlamies sagaidīt idejas, kas Latvijā iepriekš nav pielietotas, izmaksu ziņā ir efektīvas, selektīvas (uz konkrēto organismu iedarbīgas), dabai draudzīgas un iespējami plaši pielietojamas citās teritorijās. Tādēļ maratonā īpaši gaidīsim priekšlikumus puķu spriganes Impatiens glandulifera, vārpainās korintes Amelanchier spicata, Kanādas zeltslotiņas Solidago canadensis, ošlapu kļavas Acer negundo un krokainās rozes Rosa rugosa ierobežošanai."

Konkursa trīs labākajām komandām paredzētas vienreizējas naudas balvas, kā arī veicināšanas balvas no pasākuma sadarbības partneriem.

Ideju maratona informatīvā prezentācija

Detalizēta informācija par maratonu: https://latvianature.daba.gov.lv un www.llkc.lv

Papildu informācija: latvianature@llkc.lv.

Projekts "Natura 2000 aizsargājamo teritoriju pārvaldības un apsaimniekošanas optimizācija" (LIFE19IPE/LV/000010 LIFE-IP LatViaNature) tiek īstenots ar Eiropas Savienības LIFE programmas un Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu.

Afiša

 

Pievienots 26/02/2024