Pārlekt uz galveno saturu

No somu siksnu mezglošanas līdz izcilības diploma iegūšanai jeb LBTU absolvente Alīna Krūmiņa savu aizrautību realizē diplomprojekta izstrādē

Attēla autors: No LLU arhīva

Alīna Krūmiņa šogad ar izcilību absolvēja Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Inženierzinātņu un informācijas tehnoloģiju fakultātes (IITF) profesionālā bakalaura studiju programmu "Dizains un amatniecība" un viņas vidējā svērtā atzīme bija 9 balles. Savā noslēguma diplomprojektā viņa radīja oriģinālu un funkcionālu produktu - maināmu ādas somu komplektu ar pieskaņojamām siksnām.

Alīna ir no Ķeguma un skolas laiku pavadīja Ogres 1. vidusskolā, kur ar lielu aizrautību pievērsās vizuālajai mākslai. "Vēlos pateikties savai mākslas skolas pasniedzējai Ievai Lācei, kura manī ielika mākslas un dizaina pamatus," atminas Alīna. 

Tā kā jaunietes mīļākais mācību priekšmets bija vizuālā māksla un viņai piemīt ne tikai radošais gars, bet arī spēja paskatīties uz zināmām lietām no cita skatpunkta, tad viņa bija pārliecināta, ka vēlas studēt programmā, kurā iespējams attīstīt un papildināt savas radošās prasmes, radot gan jaunus produktus, gan piešķirot tiem ērtu pielietojumu.  "Kad bija jāizdara izvēle, es iepazinos ar LBTU studiju programmas "Dizains un amatniecība" aprakstu un piedāvātajiem studiju priekšmetiem, uzreiz sapratu, ka tā mani uzrunā. Turklāt gribēju izbaudīt arī studentu dzīvi Jelgavā," stāsta absolvente.

Lai iegūtu augstākās izglītības diplomu un profesionālā bakalaura grādu izstrādājumu tehnoloģijās un dizainā un produktu dizainera kvalifikāciju, viņa savā diplomprojektā vēlējās atspoguļot savu aizraušanos - somu siksnu mezglošanu, līdz ar to tika izstrādāts darbs "Maināms ādas somu komplekts ar pieskaņojamām siksnām".

Atskatoties uz studiju procesu un noslēgumu, Alīna papildina: "Kopumā ar produkta un darba izstrādi veicās labi, bija grūtāki brīži, taču tagad ir liels gandarījums par paveikto. Noteikti šo gadu laikā esmu augusi savās radošajās prasmēs un iemaņās, kā arī apzinājusi daudz un dažādas tekstiltehnoloģiju tehnikas, kā arī apguvusi nepieciešamās datorprogrammas. Nozīmīgs ieguvums ir arī iespēja doties profesionālajās praksēs. Vēlos lielu paldies teikt programmas direktorei un lektorei Zanei Beiterei - Šeļegovskai, kura atbalstīja un mudināja nepadoties gan studiju laikā, gan bakalaura izstrādes procesā."

Tāpat studiju procesā absolventei spilgtas emocijas sagādāja gatavošanās Azemitologa svētku pasākumam, kā arī citi ārpusstudiju pasākumi, kā piemēram, Meža balle, LBTU Studējošo pašpārvaldes organizētais seminārs "Izrāviens", pirmkursnieku iepazīšanās pasākums "LBTU & Chill" un citi.

Savukārt par izcilības diploma iegūšanu viņa stāsta: "Neteiktu, ka ir kāda konkrēta panākumu atslēga, taču laikam esmu bijusi centīga, darbus neesmu atstājusi uz pēdējo brīdi un pratusi atrast balansu starp studijām, kā arī dzīvi ārpus tām."

Turpmāk absolvente vēlas pilnveidoties profesionālajā dizainera jomā un iegūt vēl jaunas zināšanas. 

Lai iegūtu augstāko izglītību Jelgavā un kļūtu par universitātes studentu jau 2024. gada rudenī, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU) Jelgavā vasarā - jūlijā un augustā - organizē jauno studentu uzņemšanu. No 16. līdz 22. jūlijam ikvienam ir iespēja pretendēt uz kādu no studiju vietām visās pamatstudiju un maģistra studiju programmās, savukārt doktora studiju programmās uzņemšana notiks no 12. līdz 23. augustam.

Pievienots 28/06/2024