Pārlekt uz galveno saturu

Būvinženieriem un būvdarbu vadītājiem nepieciešamas plašas zināšanas

Viena no visstabilākajām, prestižākajām un aizraujošākajam profesijām ir būvinženieris. Tā paver iespējas nemitīgi mainīties, strādāt dažādos veidos un virzienos: pie datora, būvlaukumā, rūpnīcā un tirdzniecībā.

Turklāt būvniecību neskar vīrusu izraisītas krīzes, jo tā ir viena no retajām nozarēm, kurā turpinās darbs un iespējams gūt stabilus ienākumus.

Būvinženiera pienākumu loks ir plašs un no viņa darba ir atkarīgs, cik sakārtotā vidē un kvalitatīvās ēkās sabiedrība dzīvo un strādā. Kā galvenie būvinženiera pienākumi ir ēku, ēku rekonstrukciju un renovāciju projektēšana un būvprojektu vadīšana. Eksakto mācību priekšmetu un digitālo tehnoloģiju zināšanas būvinženierim nepieciešamas, lai veiktu konstrukciju aprēķinus, tāpat kā svarīgi pārzināt arī universālā dizaina principus, materiālu tehnoloģijas un kvalitātes vadību.

Tā kā būvinženiera un it īpaši būvdarbu vadītāja pārziņā ir būvdarbu vadīšana un visu iesaistīto dalībnieku sadarbības plānošana un nodrošināšana, tikpat būtiskas ir zināšanas saskarsmē, komunikācijā, ko dod zināšanas sociālajās un vadības zinātnēs.

Pievienots 07/05/2020