Pārlekt uz galveno saturu

Karjeras dienas

2022. gada februārī aizvadīta Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes - LBTU (iepriekš Latvijas Lauksaimniecības universitāte - LLU) virtuālā Karjeras diena, kurā skolēniem un studentiem bija iespēja iepazīties ar dažādām profesijām un nodarbošanās veidiem. Kopīgās sarunās ar TV personību Aivi Ceriņu par savu profesionālo ikdienu un iespējām stāstīja uzņēmumu vadītāji un tajos strādājošie. 

Uz āķīgiem jautājumiem par profesionālo ikdienu atbildēja pārstāvji no IT nozares uzņēmuma "Cloud Enterprise Systems", koksnes apstrādes un būvniecības uzņēmuma "ZAZA" Timber Construction, inženieru biroja "Būve un forma", ģeodēzijas un mērniecības nozares uzņēmuma "GEO Development", pārtikas pārstrādes nozares uzņēmumiem "LATMAL", "Silāres" un "Sistēmu inovācijas", dizaina apģērbu uzņēmuma "Albertina butik", dizaina uzņēmuma "Honey design", lauksaimniecības nozares uzņēmuma "BASF Agro", veterinārās klīnikas "Pet Care", Saldus tūrisma informācijas, kultūras un sporta centra un zemnieku saimniecībām "Rogas" un "Imantas".

2022. gada LBTU Karjeras dienu tiešraižu ieraksti

Karjeras dienas_temas1 Karjeras dienas_temas2 Karjeras dienas_temas3 Karjeras dienas_temas4 Karjeras dienas_temas5 Karjeras dienas_temas6 Karjeras dienas_temas7 Karjeras dienas_temas8 Karjeras dienas_temas9 Karjeras dienas_temas10 Karjeras dienas_temas11 Karjeras dienas_temas12 Karjeras dienas_temas13

2021. gadā LBTU norisinājās tiešraides Karjeras dienas skolēniem, kā laikā ikviens varēja izvēlēties tēmas par sev interesējošu profesiju vai nodarbošanās veidu, kurā attīstīt profesionālo karjeru. Vebinārus vadīja LBTU absolventi, studenti un mācībspēki, kuri dalījās darba pieredzē un atklāja profesiju un nodarbošanās veidu "aizkulises".     

Izglītības iegūšana ir nozīmīgs posms, lai sāktu ceļu pa profesionālās karjeras kāpnēm. Taču pirms saprast, kur mācīties, daudz būtiskāks ir jautājums, ko vēlos pēc augstskolas absolvēšanas darīt un kāda ir mana "sapņu" darba vieta? Ikdienā varam virtuāli "sekot" tūkstošiem cilvēku, izzinot viņu ikdienas gaitas, paradumus un darba specifiku, taču bieži vien sociālo tīklu platformas ir daudz krāšņākas, nekā realitāte. Tieši tāpēc LBTU piedāvāja jauniešiem dažādu nozaru pārstāvju stāstus un informatīvas lekcijas, kas ļāva izzināt profesijas, nodarbošanās veidus un darba vietas un palīdzēja mērķtiecīgāk izvēlēties savu profesionālo ceļu.

Karjeras dienās bija iespēja atbildēt uz daudziem jautājumiem "Kur varēšu strādāt?""Cik pelnīšu?""Kāda būs mana darba ikdiena?""Kāpēc šī profesija ir perspektīva?" u.c. 

2021. gada LBTU Karjeras dienu tiešraižu ieraksti

Ārsts ārstē cilvēku, veterinārārsts - cilvēci Viens pret vienu ar ekonomistu Dizainera profesija - no interjera līdz apģērbam Inženiera darbs - no auto līdz gudrajiem traktoriem Hakeris bunkurā vai sausiņš birojā. Ko īsti dara IT speciālists Vai karjeras konsultants palīdz ieraudzīt pareizo dzīves ceļu un sasniegt karjeras virsotnes Kā mūsdienās notiek meža apsaimniekošana Gudrs agronoms - pamats paēdušai sabiedrībai un tīrai videi Zinoši speciālisti laimīgiem dzīvniekiem - ciltslietu zootehniķi Enerģija vajadzīga visiem un visur Pārtika, kvalitāte, inovācijas - KAS ESI TU? Mērnieku laiki ir pārrakstīti Viens pret vienu ar sociologu Viens pret vienu ar uzņēmēju Svarīgs zobrats sistēmā - pārtikas tehnologs Vai es varu būt viesnīcas/restorāna vadītājs? Plastmasas maisiņi izglābs pasauli! Ja? Kas slēpjas aiz izcila būvnieka? Ainava nerodas pati, to rada profesionāļi!