Pārlekt uz galveno saturu

Ieskaties Pirmkursnieka ceļvedī

Attēla autors: No LLU arhīva

Pirmkursniek, uzsākot studiju gaitas, tev noteikti radīsies dažādi jautājumi par studiju procesu, studentu dzīvi un finansēm. Lai atrastu atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem, tev noderēs Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Pirmkursnieka ceļvedis.

Pirmkursnieka ceļvedis apskatāms šeit!

Jaunajiem studentiem studiju gada sākums var likties sarežģīts un grūts laiks, tādēļ Pirmkursnieka ceļvedis kalpos tev kā lielākais palīgs, lai izprastu ar universitāti saistītos jautājumus.

Sadaļā "Studijas" iepazīstināsim tevi ar studiju gada uzbūvi, kredītpunktiem, studiju kursiem, rotāciju, LBTU Informatīvo sistēmu (IS), iekštīklu "Mans LBTU", ISIC un LBTU studējošās kartes izgatavošanu, bibliotēkas pakalpojumiem, studiju izziņas saņemšanu, LBTU vadību un citu nozīmīgu informāciju, kas sākumā var šķist gana nesaprotama.

Tāpat ceļvedī atradīsi noderīgu informāciju par studentu dzīvi, tādēļ aicinām piedalīties LBTU piedāvātajās aktivitātēs, lai iegūtu jaunus draugus jau studiju gada sākumā. Tajā uzzināsi par studentu viesnīcām, kas turpmākos studiju gadus būs tev kā otrās mājas, par LBTU Studējošo pašpārvaldi (SP), kas risina nozīmīgus jautājumus par akadēmisko, sociālo, kultūras un sporta dzīvi, savukārt, lai savu studiju procesu padarītu pieredzes bagātāku, tad noteikti iesaisties arī kādā no studentu organizācijām. Bet, lai atpūstos no studiju procesa, apmeklē LBTU Sporta centru, kas piedāvā dažādas sporta aktivitātes visām gaumēm. Jāatzīmē, ka jau tagad vari iepazīties arī ar LBTU tradīcijām un pasākumiem, kas saistītas gan ar dažādām studentu aktivitātēm, gan izsenām universitātes paražām.

Bet, lai nerastos neskaidrības par finanšu jautājumiem, ir apkopota informācija par studiju finansējumiem – studiju un studējošā kredītiem, kā arī par universitātē pieejamām stipendijām – valsts, vārdiskajām un LBTU Attīstības fonda. Universitāte piedāvā vairākas stipendijas, kas tev kalpos kā atbalsts studiju laikā, veicinās izaugsmes un pilnveides iespējas.

Pievienots 24/08/2023